Rynek Kultury, czyli aleja Przyjaźni z ruinami teatru Victoria, polecają się na wakacyjne niedziele. 14 sierpnia obierzemy kurs na Francję, a 21 sierpnia poznamy fascynującą kulturę Hiszpanii. Wstęp na Rynek Kultury jest wolny!

14 sierpnia o godz. 16.00 na al. Przyjaźni rozpoczną się warsztaty…. ziołowej cyjanotypii! Brzmi intrygująco? Podpowiadamy, że podczas kreatywnych zajęć nawiążemy do fotograficznego dziedzictwa Francji, którą nie bez powodu uznaje się za stolicę fotografii. Na Rynku Kultury będzie można także skonstruować zegar słoneczny. A o godz. 19.00 w ruinach teatru Victoria rozpoczną się projekcje filmów krótkometrażowych z muzyką na żywo.

21 sierpnia w wyobraźni dotrzemy do słonecznej Hiszpanii. Od godz. 16.00 będziemy grać w tomatinę, czyli… rzucać w siebie pomidorami.. Na sjestę zapraszamy do ruin teatru Victoria, gdzie o godz. 19.00 wystąpi Indialucia. Liderem międzynarodowej grupy jest Michał Czachowski. Zespół Indialucia ma na koncie między innymi album „Acatao” , który został nagrodzony prestiżowym Folkowym Fonogramem Roku 2014 (II nagroda), a także wybrany jedną z trzech najlepszych folkowych płyt ostatniego 25-lecia w Plebiscycie 25/25 Programu II Polskiego Radia. Utwory Indialucii wyróżniają się całkowicie akustycznym, wyjątkowym brzmieniem.

Michał Czachowski jest architektem i świetnym muzykiem z Gliwic. Jest znany z wyjątkowych interpretacji muzyki flamenco. Przez dwa lata z rzędu był wybierany najlepszym gitarzystą flamenco w rankingu pisma „Gitara i Bas”. Udziela się w wielu projektach muzycznych. Współpracuje z artystami amerykańskimi, polskimi i hiszpańskimi. Gra na gitarze flamenco, cajón i sitarze. 

Urząd Miasta Gliwice

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.