Częstochowa: Trwają zbiórki w szkołach

Miejskie władze oświatowe dziękują za dary na rzecz Ukrainy, w tym mieszkającej tam ludności polskiego pochodzenia oraz zachęcają do zbiórki w częstochowskich szkołach jeszcze między 9 a 20 maja.       

Zastępca prezydenta Częstochowy Ryszard Stefaniak oraz Rafał Piotrowski – naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w liście skierowanym do dyrektorów szkół i przedszkoli, a także nauczycieli, uczniów i rodziców, w imieniu władz miasta podziękowali za wsparcie okazane ofiarom wojny w Ukrainie.

– Państwa hojność pozwoliła na przekazanie darów do: Charkowa, Iwano-Frankiwska, Berdyczowa, Humania, Lwowa, Łucka, Mościsk i Zdołbunowa. Jest to godne podziwu biorąc pod uwagę obecny kryzys i rosnące ceny. Na objętych agresją terenach skorzystali z nich zarówno Ukraińcy, jak również obywatele pochodzenia polskiego – czytamy w liście.

Zebrane produkty trafiły oczywiście także do uchodźców, którzy przybyli do naszego miasta po 24 lutego. Wydano dla nich m.in.: ok. 1000 pakietów spożywczych, ok. 700 pakietów chemicznych oraz przybory szkolne i plecaki.
Autorzy listu podkreślają, że bieżące kontakty telefoniczne, e-mailowe oraz osobiste, podczas przekazywania pomocy stronie ukraińskiej, przekonują, jak ważnym gestem dla naszych sąsiadów jest to wsparcie.
Dlatego zachęcają tych, którzy jeszcze mają możliwości i wewnętrzną potrzebę, do włączenia się w zbiórkę dla walczącej Ukrainy.
Przekazanie darów będzie ponownie możliwe w miejskich placówkach oświatowych od 9 do 20 maja.

Zbiórka dotyczy:
– artykułów spożywczych o wydłużonym terminie przydatności, m.in.: konserwy, olej, woda mineralna, mąka, cukier, makaron, ryż, kasza,
– opatrunków, leków przeciwbólowych,
– artykułów chemicznych i środków czystości, w tym: mydło, proszek do prania, płyny do mycia, papier toaletowy, ręczniki papierowe,
– kocy i śpiworów.

Zebrane dary trafią później do 4 wyznaczonych szkół podstawowych: SP 7, 8, 39 i 48, gdzie mają być przygotowywane jako element kolejnych pomocowych transportów na Ukrainę.

UM Częstochowa

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.