Zamkowy jarmark kwiatów A.D. 2022 za nami

Kwiecień to okres, w którym właściciele domów jednorodzinnych, działkowcy i ogrodnicy poszukują nowych sadzonek, nasion oraz wszelkiego rodzaju akcesoriów z tym związanych. Z myślą o mieszkańcach, w sobotę 23 kwietnia 2022 r. Powiat Raciborski i Zamek Piastowski w Raciborzu zaprosili na Zamkowy jarmark kwiatów. Impreza odbyła się na dziedzińcu dawnej piastowskiej siedziby.

Wiosenna, słoneczna pogoda została zamówiona dużo wcześniej… wobec czego nie zbrakło wielu wystawców, jak i kupujących. Punktualnie o godz. 10:00 w imieniu Starosty Raciborskiego – Grzegorza Swobody oraz własnym, uroczystego powitania wystawców oraz odwiedzających dokonała Krystyna Niklewicz – Dyrektor Zamku Piastowskiego w Raciborzu. W wydarzeniu wzięła również udział Ewa Lewandowska – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Raciborskiego.

Handel na zamkowym dziedzińcu trwał od 9:00 do 17:00. Obecni byli sprzedawcy kwiatów, sadzonek i ciekawych artykułów ogrodniczych. Nie zbrakło również producentów rękodzieła. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym zorganizowany został dla wystawców mini konkurs, który polegał na najciekawszej aranżacji własnego stoiska. Najlepsza trójka – właściciele stoisk, którzy zebrali największą liczbę głosów zostali nagrodzeni niespodziankami przygotowanymi przez Zamek Piastowski oraz Browar Zamkowy. Nie zabrakło nieszablonowych pomysłów i kreatywności wśród wystawców. Głosować na najciekawsze stoisko mogli odwiedzający od 9:00 do 15:00 poprzez wpisanie na specjalnych kartkach numeru stoiska, którego aranżacja najbardziej przypadła im do gustu. Wśród głosujących rozlosowane zostały rów nież zestawy upominków przygotowanych przez Z amek Piastowski i Browar Zamkowy. Zwycięzcy zostaną poinformowani telefonicznie o sposobie odbioru nagród.

– Poprzez organizację jarmarku w średniowiecznych murach zamkowych, chcemy przekonać wszystkich mieszkańców, że kwiaty w ogródkach, czy na balkonach to nie tylko wartość estetyczna, ale też ważny dodatek do ekosystemu miejskiego, jak i wiejskiego. Kwiaty mają wiele funkcji. Odpowiadają m.in. za oczyszczanie powietrza i poprawę mikroklimatu. Zieleń jest szczególnie ważna w miejscach, w których jej brakuje. Dzięki udekorowaniu kwiatami balkonów i ogrodów poprawia się nasze samopoczucie, a otoczenie staje się piękniejsze – mówi Krystyna Niklewicz, Dyrektor Zamku Piastowskiego w Raciborzu.

Zdjęcia z wydarzenia do obejrzenia w poniższym poście Zamku Piastowskiego:

Zamek Piastowski w Raciborzu

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.