Silesia Cup. W Bytomiu odbędzie się jeden z największych turniejów karate w Polsce

Już w niedzielę, 8 maja w Hali na Skarpie w Bytomiu – Szombierkach odbędzie się trzynasta edycja Silesia Cup – Międzynarodowego Pucharu Województwa Śląskiego w Karate Tradycyjnym. Do Hali na Skarpie przyjadą znakomici zawodnicy, medaliści mistrzostw świata i Europy, rywalizować też będą młodzi utalentowani sportowcy. Organizatorzy spodziewają się prawie 700 zawodników z Polski i zagranicy.

Międzynarodowe towarzystwo

W zawodach wystartują zawodnicy od przedszkolaków do seniorów w każdym stopniu zaawansowania. W poprzednich latach w Silesia Cup rywalizowali karatecy z 70 klubów z Polski, Czech, Ukrainy, Wielkiej Brytanii oraz Brazylii i Egiptu, a w konkurencjach brało udział około 700 uczestników. Tradycją Silesia Cup jest nagradzanie najlepszych zawodników japońską bronią, wykonywaną przez kowala-artystę specjalnie na tę okazję. Dla zwycięzców klub MUKS Ippon Bytom przygotował też atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. karate-gi, plecaki, sprzęt sportowy oraz nagrodę-niespodziankę. Każdy z uczestników otrzyma pamiątki.

Jak w mistrzostwach Europy

– Silesia Cup to ważny etap przygotowań do mistrzostw Polski, które odbywają się niedługo po naszym turnieju. Co roku przyjeżdżają do nas najlepsi zawodnicy. W 2017 i 2021 roku w finale oglądaliśmy takich samych zawodników, jak w mistrzostwach Europy – mówi Janusz Sowa, prezes MUKS Ippon Bytom. – W 2021 roku w Katowicach podczas mistrzostw Europy nawiązaliśmy nowe kontakty i zaprosiliśmy na turniej reprezentacje oraz kluby z takich krajów jak Francja, Litwa, Łotwa, Rumunia, Serbia, Słowenia, Węgry i Włochy. Już teraz swoją obecność potwierdzili reprezentanci Ukrainy, Czech oraz Litwy – podkreśla Janusz Sowa.

Warto dodać, że do bytomskiego klubu wciąż napływają zgłoszenia z polskich i zagranicznych klubów, co potwierdza tylko, że odbywająca się od wielu lat w naszym mieście impreza zyskała swój prestiż i rangę.

Zapraszamy do Hali na Skarpie przy ul. Frycza-Modrzewskiego 5a, gdzie widzowie będą mogli zobaczyć najlepszych polskich oraz zagranicznych karateków, walczących o medale jednej z największych i najważniejszych imprez karate w kraju.

Urząd Miejski w Bytomiu

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.