Rozpoczyna się Bytomska Jesień Literacka

Kiedy w kartkach z kalendarza nadchodzą listopadowe dni, to oznacza jedno – w Bytomiu rozpoczyna się  Bytomska Jesień Literacka. Po raz XIV zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie, w tym roku z powodu trwającej pandemii w nieco innej formie, bo online. W najbliższy poniedziałek i wtorek zapraszamy na dwa pierwsze spotkania:

23 listopada (poniedziałek), godz.18.00 (online) – autorskie spotkanie z Martą Knopik, autorką książki „Czarne Miasto”. Książka to debiut literacki opowiada o losach śląskiej rodziny splecione niczym warkocz z tego, co realne, i z tego, co magiczne, prowadzą do odkrycia tajemnicy sięgającej wiele lat wstecz.”Czarne Miasto” jest niczym jeden z bohaterów powieści którego losy, od narodzin do śmierci, utkane są z legend, fragmentów starych kronik i chaosu sprzętów pozostawionych przez kolejne pokolenia. Rejestracja spotkania obędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu. 

24 listopada (wtorek), godz.18.00 (online) – autorskie spotkanie z Anną Meiser – autorką „Maria Halina Szulc – bytomianka ze Zbaraża. O życiu zapisanym w wierszach”. Pani Anna opracowała zbiór wierszy Marii Haliny Szulc prawie już zapomnianej bytomskiej poetki. Wiersze Marii Szulcowej to
opis jej życia, ale również historia i dzieje Polaków doświadczonych trudem wojny, którzy jak ona przybyli do miasta Bytom rozpoczynając nowe życie. Spotkanie organizowane w współpracy z Towarzystwem Literackim im. Adama Mickiewicza – oddział w Bytomiu. Rejestracja spotkania obędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu. 

Organizatorami Bytomskiej Jesieni Literackiej są Bytomskie Centrum Kultury oraz Miasto Bytom, współorganizatorem: Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu, partnerem: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej z Bytomia

Bytomskie Centrum Kultury

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.