Kolejne transporty z pomocą wyjechały do Żytomierza 

We wtorek i czwartek z Bytomia wyruszyły kolejne busy z pomocą dla Żytomierza, naszego miasta partnerskiego. Na Ukrainę transportowane są między innymi środki opatrunkowe, apteczki pierwszej pomocy, latarki, śpiwory, odzież.

Od początku wojny na Ukrainie, bytomianie pomagają wschodniemu sąsiadowi. Z Bytomia do Żytomierza oraz do Drohobycza, naszych miast partnerskich, regularnie są przewożone dary.

Dzięki zaangażowaniu bytomian udało się zebrać środki na zakup apteczek pierwszej pomocy, torb ratowniczych, środków medycznych, ortez, pieluch dla dorosłych, plecaków, kuchenek polowych, butli gazowych, odzieży, latarek, powerbanków, śpiworów, karimat, koców, naczyń jednorazowych, menażek wojskowych.

Urząd Miasta Bytomia

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.