Ze Śląska o Śląsku, Polsce i Europie
Zwolnieni z Teorii w katowickim Maczku
W interdyscyplinarnej olimpiadzie bez przedmiotów Zwolnieni z Teorii biorą udział dwa zespoły z IV Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Stanisława Maczka w Katowicach. Uczniowe chcieli zaprezentować się czytelnikom na łamach Śląskiej Opinii, dlatego oddajemy im głos.
Jak nas widzą, tak nas piszą
Już 458 uczniów z 6 szkół (liczba stale rośnie ze względu na zaplanowane wykłady na bieżący tydzień) wzięło udział w warsztatach prowadzonych przez licealistów z katowickiego Maczka. Chcieliśmy przekazać młodszym, jak i starszym koleżankom i kolegom, jak ważny jest odpowiedni dobór słów i gestów w przestrzeni publicznej, odpowiedni ubiór w różnych miejscach. Projekt powstał w ramach tegorocznej olimpiady Zwolnieni z Teorii.
Przygotowaliśmy warsztaty, których celem było przekazanie podstawowych informacji o komunikacji interpersonalnej, jak przezwyciężać bariery komunikacyjne, jak odpowiednio dobrać strój do okazji, co znaczą poszczególne gesty i jak się prezentować, żeby zostać dobrze odebranym. Zapraszamy na nasze social media. Instagrama i Facebooka: „Jak nas widzą, tak nas piszą”. Chętnie pomożemy Wam w lepszej prezentacji samych siebie.
cugym w przeszłość
Drogi czytelniku!
Z tej strony Zuzia, Laura, Paulina założycielki projektu „cugym w przeszłość”. Jesteśmy uczennicami IV liceum ogólnokształcącego im. Gen. Stanisława Maczka w Katowicach.
Celem projektu jest szerzenie oraz uświadamianie Polaków o Śląskości. Nasza inicjatywa w głównej mierze, opiera się na nagrywaniu podcastów z osobami związanymi z regionem oraz “zakochanymi” w jego kulturze. Rozmowy są publikowane na platformie Spotify. Prowadzimy również instagrama oraz stronę na Facebooku, na których umieszczamy materiały związane z tematyką projektu, np. zdjęcia, quizy, wpisy. Na każdej ze wspomnianej platform realizujemy nasze zamierzenia. Znajdziesz nas tam pod nazwą: cugymwprzeszlosc. Zachęcamy do obserwowania! Mamy nadzieje, że nasz projekt przypadnie Ci do gustu i dasz się zatracić w naszym regionalizmie.