Ogród Bylinowy niebawem wypięknieje 

Zarząd Parku Śląskiego podpisał umowę na modernizację Ogrodu Bylinowego. To kolejna inwestycja, która zostanie zrealizowana w Zielonych Płucach Śląska.

Ogród Bylinowy to urokliwe miejsce na mapie Parku Śląskiego. Mieści się na działce przy zbiegu al. Harcerskiej i al. Klonowej – niedaleko integracyjnego placu zabaw. Zakątek niebawem będzie jeszcze piękniejszy.

W ramach przeprowadzonych prac wyremontowane zostaną ścieżki oraz droga, przestrzeń wzbogacona zostanie o nowe meble parkowe (ławki, leżanki). Prace obejmą również montaż nowych lamp (30 szt.) oraz kamer monitoringu.

Ogród zyska system nawadniania, co ułatwi podlewanie okolicznych roślin. Dla spacerowiczów przygotowany zostanie tzw. zdrój pitny, podobny do tego, który działa przy ścianach mozaikowych niedaleko kultowego „Kapelusza”.

Prace podzielone zostaną na dwa etapy. W pierwszym wykonawca (Silesia Trans Service z Katowic) będzie musiał przygotować projekt, na podstawie którego przeprowadzone zostaną roboty. Na sporządzanie projektu firma będzie miała 3 miesiące, na przeprowadzenie prac kolejnych 5 miesięcy od zakończenia pierwszego etapu i jego odbioru.

Modernizacja Ogrodu Bylinowego kosztować będzie ponad 1,1 mln zł brutto. Inwestycja zrealizowana zostanie w ramach zadania: „Kompleksowa modernizacja ciągów komunikacyjnych” w Parku Śląskim, które wpisuje się w założenia unijnego programu JESSICA.

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.