Kolejna pomoc zza zachodniej granicy

W ostatnich dniach dotarły do Rybnika kolejne dostawy pomocy dla Ukraińców przysłane zmiast partnerskich i nie tylko.

Tym razem niezbędne produkty zarówno dla uchodźców przebywających w Rybniku, jak i dla tych mieszkańców Ukrainy, którzy pozostali w swojej ojczyźnie,  przyjechały do nas z partnerskiego miasta Mazamet we Francji.

Wśród przekazanych darów są środki medyczne, jedzenie i ubrania. Akcję zbiórki i przygotowania transportu zainicjował i koordynował Jacques Beaulieu – wielki przyjaciel Rybnika, a od 2014 roku także honorowy obywatel naszego miasta.

Kolejną partię towarów otrzymaliśmy także z niemieckiego Dorsten – tym razem to kilkadziesiąt palet z napojami. Przypomnijmy, że już w ubiegłym tygodniu do Rybnika dotarł transport z Dorsten, składający się z tak niezbędnych obecnie sprzętów, jak: łóżka polowe, śpiwory, koce i karimaty.

Pomoc do Rybnika płynie jednak nie tylko z miast partnerskich. Rzeczowe wsparcie zorganizowała także była uczennica rybnickiego Liceum Sióstr Urszulanek –Monika Auzemery, mieszkająca obecnie w miejscowości Satigny pod Genewą w Szwajcarii. Co ciekawe, działania te zrealizowała we współpracy ze swoją koleżanką –Inną Cruz, pochodzącą z… Iwano-Frankiwska – miasta partnerskiego Rybnika. Większość tej pomocy stanowią materiały medyczne.

– Warto dodać, że nie wszystkie zebrane w Rybniku artykuły pozostają do dyspozycji uchodźców przebywających w naszym mieście. Część wysyłana jest dalej, za wschodnią granicę – zaznacza prezydent Rybnika Piotr Kuczera. – Z Rybnika do naszych ukraińskich miast partnerskich, Iwano-Frankiwska i Baru, wysłaliśmy już 4 tiry zawierające w sumie124 palety darów. Jeden z tych tirów dotarł nawet do ogarniętego wojną Charkowa. Ponadto, do wojewódzkiego huba w Lublińcu, Rybnik wysłał 3 tiry załadowane w sumie 93 paletami artykułów pomocowych – wylicza prezydent.

Urząd Miasta Rybnik

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.