Filharmonia Zabrzańska podobnie, jak inne instytucje nie pozostała obojętna na tragedię, jaka dotknęła naród ukraiński. W porozumieniu ze Zrzeszeniem Filharmonii Polskich zabrzańscy filharmonicy postanowili zrezygnować z wykonywania utworów kompozytorów rosyjskich oraz radzieckich.

Ponadto w repertuarowych planach mają zamiar wesprzeć Ukrainę koncertem specjalnie jej poświęconym (szczegóły wkrótce). Wyjątkową chwilą będzie też zapewne Koncert Pasyjny, który Filharmonia Zabrzańska wykona 13 kwietnia w kościele pw. św. Anny w Zabrzu – będzie on gestem pamięci dla ofiar toczącej się na Ukrainie wojny. Muzycy zaprezentują jedno z najpiękniejszych dzieł wokalno-instrumentalnych – ,,Requiem d-moll op.48″ francuskiego kompozytora Gabriela Faure.

Natomiast już w najbliższy wtorek z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet jak co roku Filharmonia Zabrzańska zaprosi melomanów na koncert, który będzie muzycznym prezentem – oczywiście nie tylko dla pań. Koncert nosi tytuł ,,Kobieta w dźwiękach zaklęta”, a jego repertuar skompletował i przygotował wspólnie z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej kompozytor, dyrygent i oboista Wojciech Barczyński.
W programie znajdą się m.in. kompozycje Delibesa, Gershwina, Straussa, Kerna i Sibeliusa.

W marcu Filharmonia Zabrzańska zaprasza melomanów jeszcze na dwa koncerty – 18 marca o godz. 18.00 odbędzie się koncert pt. „Dzieci grają…dorosłym”, a 25 marca, również o godz. 18.00 – „Wiosenny koncert muzyki filmowej”.

UM Zabrze

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.