Zabrze: 2 miliony złotych na sport dzieci i młodzieży

W zabrzańskim ratuszu podpisane zostały umowy dotacyjne z przedstawicielami klubów i stowarzyszeń zajmujących się organizacją zajęć sportowych. Łącznie w tym roku Zabrze przeznaczyło 2 miliony złotych na realizację zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Dzięki tym środkom z oferty sportowej w 2022 roku skorzysta ok. 6 tysięcy młodych zabrzan.

W wyniku rozstrzygnięcia konkursu dotacje przyznano 48 podmiotom na realizację 58 projektów.

– W Zabrzu konsekwentnie wspieramy sport młodzieżowy. W 2022 r. ok. 6 tysięcy młodych zabrzan będzie mogło realizować swoje sportowe marzenia. Wierzę, że pośród nich jest wielu przyszłych wybitnych sportowców, którzy osiągną sukcesy na miarę Lukasa Podolskiego – powiedziała w czasie spotkania prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.

Wsparcie finansowe przyznano klubom sportowym i stowarzyszeniom na realizację czterech zadań:

a)​ organizowanie szkolenia sportowego dzieci i młodzieży (rocznik 1999 i młodsi),

b)​ organizowanie zajęć o charakterze sportowo-rekreacyjnym dla dzieci i młodzieży (rocznik 1999 i młodsi),

c)​ organizowanie imprez sportowych i rekreacyjnych oraz organizowanie udziału w imprezach sportowych i rekreacyjnych,

d)​ organizowanie zajęć sportowych i rekreacyjnych, organizowanie imprez oraz udziału w imprezach sportowych i rekreacyjnych dla osób z niepełnosprawnościami.

W uroczystym podpisaniu umów udział wzięli przedstawiciele kilku z wyłonionych podmiotów, tj.: Fundacja Górnika Zabrze (na organizację szkolenia sportowego oraz na organizację XXI turnieju juniorów starszych im. Ernesta Pohla), Młodzieżowy Klub Sportowy Zaborze Zabrze (szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w piłce nożnej oraz na Dzień Dziecka i Lato w mieście na sportowo), Stowarzyszenie Aktywne Zabrze (bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży), Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Pogoń 1945 Zabrze (szkolenie sportowe w piłce ręcznej) i Uczniowski Klub Sportowy Szach Mat Zabrze (szkolenie szachowe i organizację rozgrywek szachowych w Zabrzu).

Zadania realizowane są od 10.01.2022 r. do 31.12.2022 roku.

Urząd Miasta Zabrze

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.