Rekordowa transakcja w zabrzańskiej strefie

Mimo spowodowanych pandemią zawirowań na rynku gospodarczym, nie słabnie zainteresowanie inwestorów terenami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Zabrzu. Dwie działki znalazły kolejnych nabywców. Wczoraj rozstrzygnięto przetarg na sprzedaż terenu o powierzchni 1,8 ha, a dziś na ponad 8 ha.

Podczas przetargu, który odbył się 14 maja br. firma Droma nabyła działkę o powierzchni 1,8289 ha za kwotę 2 020 000 zł netto. Przedsiębiorstwo jest już obecne w zabrzańskiej strefie, gdzie aktualnie prowadzi budowę zakładu.

Natomiast dziś działkę o powierzchni 8,6288 ha za kwotę 27 500 000 zł netto wylicytowała firma Lovabe Instrument. Suma ta stanowi rekord, jeżeli chodzi o cenę m2 działki inwestycyjnej w strefie (318,70 PLN/ m2). Warto dodać, iż cena wywoławcza działki wynosiła trzykrotnie mniej.

Jest to kolejny rekord w tym roku. Dla przypomnienia 12 lutego br. firma Weber-Stephen Products nabyła działkę w KSSE o powierzchni 21,5 ha za kwotę o 22 145 000 PLN.

– Transakcje te świadczą o wysokiej atrakcyjności zabrzańskich terenów inwestycyjnych. Miasto zainwestowało ok. 65 mln zł w uzbrojenie strefy o powierzchni 157 hektarów, podzielonej na 45 działek o wielkości od 0,5 do 21 hektarów – mówi prezydent Zabrza, dr Małgorzata Mańka-Szulik.

Dotychczas nieruchomości w strefie zakupiło 27 podmiotów. Piętnaście uruchomiło działalność gospodarczą. Zainwestowano dotąd ok 500 mln zł, tworząc ok. 1,5 tys. nowych miejsc pracy.

– Według czasopisma „FORBES”, jesteśmy pierwszą w Europie i drugą na świecie najbardziej atrakcyjną strefą ekonomiczną – dodaje dr Janusz Michałek, prezes KSSE.

Informacja prasowa Urzędu Miasta Zabrze

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.