Radlin: Alkomat… do dyspozycji mieszkańców

„Za kierownicą zawsze trzeźwy” – głosi hasło akcji radlińskiej Straży Miejskiej, w ramach której odbywają się kontrole kierowców, akcje informacyjne i edukacyjne. Od stycznia dodatkowo, w siedzibie straży znajduje się…alkomat, z którego może skorzystać każdy mieszkaniec Radlina, który zechce sprawdzić stan swojej (nie) trzeźwości.

–  Jeśli dzień wcześniej piłeś alkohol i obawiasz się wsiąść za kierownicę swojego pojazdu, przyjdź do komendy straży miejskiej i dobrowolnie przebadaj się alkomatem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. – czytamy na stronie internetowej radlińskiej Straży Miejskiej. W ten sposób można nie tylko uniknąć surowych kar, ale również (a może przede wszystkim!) uniknąć tragedii na drodze.

Co ciekawe alkomat został zakupiony w ramach współpracy Straży Miejskiej z komórką ds. działalności gospodarczej w radlińskim urzędzie, zaś sfinansowany został ze środków… pochodzących z koncesji na sprzedaż alkoholu.

Urząd Miasta Radlin

Default image
Informacja Prasowa
Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.