Mobilny Punkt Szczepień pojawi się w Radlinie

W sobotę 24 lipca na pl. Radlińskich Olimpijczyków pojawi się Mobilny Punkt Szczepień. Wszyscy zainteresowani będą mogli przyjąć tego dnia jednodawkową szczepionkę przeciwko covid-19 firmy Johnson&Johnson lub jedną z dwóch dawek szczepionki firmy Pfizer. 

Punkt szczepień rozwinięty zostanie w skutek współpracy miasta ze Szpitalem Miejskim w Gliwicach. Jego obsługę zapewnią również medycy tej placówki (podobnie jak poprzednio, w punkcie szczepień dla pracowników kopalni w radlińskim MOK-u). Wszyscy zaszczepieni otrzymają po szczepieniu stosowne certyfikaty. 

Punkt zostanie rozstawiony na tzw. „barbakanie” pomiędzy placem Radlińskich Olimpijczyków a ul. Korfantego. Z jego usług skorzystać będzie można w godzinach od 14.00 do 20.00. Równolegle, na samym placu odbywać będzie się festyn rodzinny organizowany przez radlińskie stowarzyszenie Forum Firm. 

Na ten moment ponad 37 % mieszkańców Radlina jest zaszczepionych kompleksową szczepionką przeciw covid-19. 42,5 % radlinian przyjęło już pierwszą dawkę szczepienia. Najwięcej zaszczepionych w tym mieście jest w grupie wiekowej 40-59.

Urząd Miasta Radlin

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.