72 mln zł na raciborską obwodnicę

Rząd ogłosił program 50 obwodnic mających powstać w ciągach dróg wojewódzkich. W jego ramach znalazł się również odcinek tzw. obwodnicy północno-zachodniej w odcinku od Rudnika do Żerdzin. Kwota jaką powierzono na tę inwestycję to aż 72 mln zł przy całkowitym koszcie na poziomie 120 mln zł. Dziś z tej okazji u Prezydenta Dariusza Polowego gościli senator Ewa Gawęda oraz poseł Bolesław Piecha.

Tego rodzaju sukces nie jest nigdy sukcesem jednej osoby ale wielu, którzy o takowy zabiegają. Dlatego też dziś gościmy panią senator Ewę Gawędę oraz pana posła Bolesława Piechę – mówił podczas dzisiejszego briefingu prasowego Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy.

Wskazano na rolę komunikacyjną tej obwodnicy, która ma powstać między innymi z myślą o największym pracodawcy w regionie czyli firmie Eko Okna. Dzięki nowej drodze ruch samochodów ciężarowych znacznie zmniejszy się w mieście na czym skorzystają mieszkańcy.

Urząd Miasta Racibórz

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.