83% przedsiębiorców uważa, że rząd nie dba o ich interesy

83% przedsiębiorców nie ma poczucia, że rząd dba o ich interesy, a 69% firm nie ma poczucia bezpieczeństwa prowadzonych interesów. 61% przedsiębiorców ma mniejszą skłonność do inwestowania,  gdy obserwuje polityczne działania rządu – wynika z badania, które na zlecenie Konfederacji Lewiatan przeprowadził CBM Indicator.

Ze stwierdzeniem „rząd realizuje przemyślaną strategię działań, która sprzyja przedsiębiorcom. Mam poczucie, że rząd dba o moje interesy” zgadza się tylko 15% przedsiębiorców. O tym, że rząd nie dba o interesy firm przekonanych jest 89% średnich firm oraz 82% dużych i małych.

Z kolei poczucie bezpieczeństwa prowadzonych interesów ma 29% firm. Nie ma zaś takiego poczucia 74% firm dużych i średnich oraz 67% małych.

61% przedsiębiorców ma mniejszą skłonność do inwestowania,  gdy obserwuje polityczne działania rządu. Tak sądzi 76% dużych firm, 65% średnich i 60% małych. Przeciwnego zdania jest 37% przedsiębiorców.

67% przedsiębiorców uważa, że gospodarczo sprawy w Polsce nie idą w dobrym kierunku. Natomiast 27% firm jest przekonanych, że idą w dobrym kierunku.

Cykliczne badanie nastrojów przedsiębiorców „Indeks Biznesu”  przeprowadził w drugiej połowie października br., na reprezentatywnej próbie przedsiębiorców, CBM Indicator na zlecenie Konfederacji Lewiatan.

Konfederacja Lewiatan

Default image
Informacja Prasowa
Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.