Badanie Lewiatana. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego zaszkodzi gospodarce

73% przedsiębiorców uważa, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego o wyższości prawa polskiego nad unijnym konfliktuje nas z UE i szkodzi Polsce, 70% jest przekonanych, że będzie miał niekorzystny wpływ na gospodarkę  – wynika z badania, które na zlecenie Konfederacji Lewiatan przeprowadził CBM Indicator.

Zdecydowana mniejszość przedsiębiorców, czyli 22% sądzi, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego nie konfliktuje nas z UE i nie szkodzi Polsce. Nie ma zdania na ten temat 5% firm. Najbardziej krytyczne wobec wyroku TK są firmy średnie (77%), małe (72%) i duże (64%).

70% firm zgadza się ze stwierdzeniem, że wyrok TK będzie miał niekorzystny wpływ na gospodarkę. Przeciwnego zdania jest 22% przedsiębiorców, 8% nie ma zdania w tej sprawie. Niekorzystnego wpływu wyroku TK na gospodarkę obawiają się szczególnie firmy średnie (74%), małe (69%) i duże (68%).

54% przedsiębiorców zgadza się ze stwierdzeniem, że skutki wyroku TK będą miały niekorzystny wpływ na ich firmy. 41% jest przeciwnego zdania, 5% nie ma sprecyzowanej opinii.

Z kolei 36% przedsiębiorców zgadza się ze stwierdzeniem, że wyrok TK to dobry krok, aby ochronić suwerenność Polski. Nie zgadza się zaś z taką tezą 56% firm. Nie ma zdania 8% firm.

Cykliczne badanie nastrojów przedsiębiorców „Indeks Biznesu”  przeprowadził w drugiej połowie października br., na reprezentatywnej próbie przedsiębiorców, CBM Indicator na zlecenie Konfederacji Lewiatan.

Konfederacja Lewiatan

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.