Chorzów otrzyma pieniądze z „Polskiego Ładu”

Niemal 35 milionów złotych ma otrzymać Miasto Chorzów na realizację inwestycji drogowych. Dzięki tym środkom całkowicie przebudowany zostanie węzeł drogowy przy ul. Katowickiej oraz wyremontowana zostanie ulica Nowa. 

– To bardzo ważne, bo to właśnie wokół ulicy Metalowców i Nowej zlokalizowanych jest wiele ważnych dla miasta przedsiębiorstw. Codziennie do pracy w Alstomie, Hucie Królewskiej, Minecu i innych firmach dojeżdżają tutaj setki osób – tłumaczy Marcin Michalik, Zastępca Prezydenta Chorzowa – Niebawem otworzymy też Muzeum Hutnictwa. Chcemy lepiej skomunikować te tereny, aby były atrakcyjne zarówno dla zwiedzających poruszających się samochodami, komunikacją publiczną, jak i pieszo.

Rozbudowa drogi DK79 na odcinku od estakady do ul. 3 Maja: Zaplanowana jest przebudowa dwóch skrzyżowań z sygnalizacją świetlną, uzbrojenie terenu poprzemysłowego, skomunikowanie ich z DK79, budowa chodników, przystanków autobusowych, przejścia podziemnego, parkingów, ścieżki rowerowej, przebudowa kolizji z istniejącymi uzbrojeniem podziemnym. W ramach wkładu własnego Miasto pozyskało na część zadania dotację z RPO WSL. 

Przebudowa ulicy Nowej w Chorzowie: Przystosowanie drogi do obsługi ruchu ciężkiego poprzez wzmocnienie konstrukcji drogi i wykonanie nowej nawierzchni jezdni. Projekt przyczyni się do wzrostu atrakcyjności inwestycyjnej terenów sąsiednich i pozwoli na sprawniejszy dojazd do powstających i wciąż rozbudowywanych zakładów przemysłowych.

Do kategorii projektów bez ograniczenia kwotowego zgłoszona została przebudowa stadionu piłkarskiego przy ulicy Cichej 6. Niestety ten projekt nie zyskał uznania w oczach rządzących.

Urząd Miasta w Chorzowie

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.