Nowy cykl w Teatrze Śląskim!

Do końca roku trzy głośne spektakle w ramach TEATRU KONESERA TEATRU ŚLĄSKIEGO na Dużej Scenie. Gościnnie spektakle produkowane przez takie sceny jak Teatr Polonia, Teatr IMKA, Teatr Gudejko, Gdański Teatr Szekspirowski, studio teatrGALERIA, Teatr Śląski. Na scenie wystąpią m.in. Jan Peszek, Tomasz Karolak, Daniel Olbrychski, Szymon Czacki, Artur Święs.

Robert Talarczyk: „Zawsze zależało mi na prowadzeniu teatru gościnnego, to jest otwartego na różnorodnych twórców i przedstawienia przygotowane z największą starannością oraz wrażliwością na to, co ważne dla widzów. Dlatego cieszę się ogromnie, że mogę zaprosić mieszkańców na nowy cykl przedstawień z różnych scen polskich. I tak, na jeden wieczór Teatr Śląski, największa scena dramatyczna województwa śląskiego, stanie się domem dla aktorów z Krakowa, Warszawy czy Lublina. Domem, to jest miejscem do spotkania i szczerej rozmowy, dlatego też po każdym zaplanowanym przedstawieniu zapraszamy na spotkanie z jego twórcami. Liczę, że każde przedstawienie w ramach tego cyklu będzie rozbudzać chęć powrotu i zapał do nieustającego oglądania dobrego teatru”.  

Spektakl „Minett. Portret artysty z czasów starości” z kreacją Jana Peszka w Teatrze Polonia inauguruje przegląd Teatru Konesera w Teatrze Śląskim już 25 października (zagramy o 17.00 oraz 20.00). Cykl mistrzowskich spektakli jest prezentowany pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego – Jakuba Chełstowskiego. Do końca roku zagramy także najnowszą premierę w reżyserii Bartosza Szydłowskiego – „Śnieg” wg prozy Orhana Pamuka, koprodukcję 4 teatrów, w tym Teatru Śląskiego oraz tytuł „Niespodziewany powrót” w wykonaniu niezwykłego aktorskiego duetu: Daniel Olbrychski oraz Tomasz Karolak. Po wieczornych spektaklach każdorazowo zapraszamy publiczność na spotkanie z artystami i rozmowę.

W 2021 w cyklu TEATR KONESERA W TEATRZE ŚLĄSKIM zaplanowano:

październik
Thomas Bernhard | reż. Andrzej Domalik
MINETTI. PORTRET ARTYSTY Z CZASÓW STAROŚCI 
Teatr Polonia z Warszawy
występują m.in. Jan Peszek, Małgorzata Zajączkowska

Duża Scena | 25 X 17.00 i 20.00 

listopad
wg prozy Orhana Pamuka | reż. Bartosz Szydłowski
ŚNIEG 
Teatr Łaźnia Nowa z Krakowa + studio TEATRGALERIA z Warszawy + Teatr 
Śląski z Katowic + Gdański Teatr Szekspirowski z Gdańska występują m.in.: Aleksandra Przybył, Szymon Czacki, Artur Święs

Duża Scena | 21 XI 19.00 

grudzień

Serge Kribus | reż. Magdalena ŁazarkiewiczNIESPODZIEWANY POWRÓT 
występują: Daniel Olbrychski, Tomasz Karolak
Teatr IMKA oraz Teatr Gudejko z Warszawy

Duża Scena | 6 XII 2021 19.00

Cykl mistrzowskich spektakli jest prezentowany pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego – Jakuba Chełstowskiego.

Teatr Śląski

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.