Teatr Polski w Bielsku-Białej po raz siódmy otrzymał ministerialne wsparcie na realizację projektu Spektakle bez barier – edycja 2021. Chodzi o spektakle i wydarzenia przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu.

Wniosek Teatru Polskiego został bardzo dobrze oceniony i znalazł się na samym szczycie tabeli beneficjentów programu Kultura Dostępna Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Celem programu Kultura Dostępna jest wspieranie zadań służących ułatwieniu dostępu do kultury, skierowanych do szerokiego grona odbiorców i sprzyjających integracji społecznej. Teatr Polski realizuje z powodzeniem tego typu działania już od ponad siedmiu lat, organizując zwłaszcza spektakle i wydarzenia przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu. Projekt Spektakle bez barier cieszy się dużym uznaniem wśród odbiorców, wciąż się rozwija o nowe działania i zyskuje coraz szersze grono uczestników i partnerów.

Projekt Spektakle bez barier – edycja 2021 dofinansowano ze środków MKDNiS pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Przypominamy, że Teatr Polski w Bielsku-Białej gra w lipcu. Najbliższe spektakle to 16, 17 i 18 lipca o godz. 19.00 Pensjonat pana Bielańskiego, a 21 i 22 lipca o godz. 19.00 The Big Bang, czyli Wielki wybuch.

Urząd Miejski w Bielsku-Białej

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.