TRIO SILESIA – wystawa malarstwa Niezależnej Formacji Artystów w Galerii Fryna MCK

Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza…

13 października 2021 /środa/ godz. 18.00 – wernisaż
Od 14 października do 16 listopada 2021 – Galeria „Fryna” w MCK
TRIO SILESIA  – wystawa malarstwa Niezależnej Formacji Artystów – Joanny Studnik, Iwony Wolańskiej-Stachurskiej, Grzegorza Haiskiego, Jerzego Pałaca

Wstęp wolny

Niezależna Formacja Artystów „Trio Silesia” jest grupą twórców zarówno nieprofesjonalnych, jak i profesjonalnych z regionu Śląska (Zabrze, Ruda Śląska, Świętochłowice, Chorzów, Katowice). Jej siedziba mieści się w Rudzie Śląskiej. Członkowie formacji, to osoby o dużym doświadczeniu i dorobku artystycznym. Autorzy prac, które znaleźć można w wielu kolekcjach muzealnych oraz w zbiorach prywatnych.

Członkowie grupy to laureaci wielu nagród krajowych i zagranicznych. Doświadczone osoby w zakresie organizacji wydarzeń wystawienniczych na całym świecie. Dorobek grupy obejmuje również międzynarodowe projekty wystawiennicze (w tym zaproszenie artystów z Indii do Polski i organizacja wystawy we współpracy z władzami pięciu miast regionu: Świętochłowice, Ruda Śląska, Zabrze, Katowice Dąbrowa Górnicza i Ogrodzieniec), konferencje oraz czynny udział w aukcjach dziel sztuki w trakcie międzynarodowych konferencji. Niejednokrotnie też grupa obejmuje swoim patronatem wydarzenia kulturalne, konkursy, czy projekty artystyczne. Ostatnie wystawy międzynarodowe miały miejsce w listopadzie 2017 r. w Jaipur Indie oraz we wrześniu 2018 w Kalkucie w Indiach. Członkowie Formacji mają doświadczenie we współpracy z innymi grupami artystów w regionie. W przygotowaniu kolejne wystawy międzynarodowe m.in. w Mali i Indiach.

Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej

Default image
Informacja Prasowa
Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.