„Papier, zdjęcia, nożyce. Tworzymy kolaż”. Warsztaty plastyczne dla najmłodszych w Tychach

Warsztaty plastyczne dla najmłodszych odbędą się 8 marca. Punktem wyjścia będą archiwalne fotografie z kolekcji Muzeum Miejskiego w Tychach. Posłużą do stworzenia rysunków i kolaży, którymi zamienimy czarno–białą rzeczywistość w kolorowe królestwo dzieci.

Nauczymy się, czym jest kolaż i spróbujemy własnych sił w tej dziedzinie. Wykorzystamy wiele różnych technik plastycznych.

Zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 7–9 lat (klasy I–III) otworzą najmłodszym drogę do udziału w projekcie „Nowe miasto. Nowe widzenie“ realizowanym przez Muzeum Miejskie w Tychach i Szkołę Filmową im. K. Kieślowskiego w Katowicach. Prace powstałe podczas warsztatów posłużą Annie Ryń do stworzenia własnych kolaży. W ten sposób najmłodsi uczestnicy i uczestniczki warsztatów zostaną współautorami i współautorkami projektu artystycznego realizowanego pod okiem Rafała Milacha, artysty i wykładowcy Filmówki.

prowadzi: Anna Ryń – studentka IV roku Realizacji Obrazu Filmowego i Fotografii w Szkole Filmowej im K. Kieślowskiego w Katowicach. Fotografka, autorka etiud filmowych oraz kolaży. Lubi pracować z dziećmi. W ramach współpracy z EgoFilm prowadzi warsztaty z animacji poklatkowej w całej Polsce. Prowadziła także zajęcia plastyczne w przedszkolu Gryfne w Katowicach.

data: 8 marca (wtorek), 9 marca (środa) i 23 marca 2022 (środa), godz. 9.00–10.00
miejsce:
Muzeum Miejskie w Tychach, Stary Magistrat, pl. Wolności 1
zapisy (liczba uczestników ograniczona): 887 450 212 (także SMSem), a.kura@muzeum.tychy.pl

Wstęp na wydarzenie wolny.

Muzeum Tychy

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.