Bytomski Festiwal Literacki dla Dzieci i Młodzieży

Pierwszy Bytomski Festiwal Literacki dla Dzieci i Młodzieży. BECEK CZYTA organizowany przez Bytomskie Centrum Kultury odbędzie się w dniach 14 do 17 października 2021. 

Do udziału w prawie 40 wydarzeniach zaprosiliśmy najlepszych polskich Pisarzy, Ilustratorów, Grafików, Fotografików, Praktyków i Specjalistów. Podczas 4 festiwalowych dni zapraszamy na spotkania autorskie i warsztaty z najlepszymi polskimi pisarzami m.in.: Michałem Rusinkiem, Przemysławem Staroniem, Rafałem Witkiem, Bogusiem Janiszewskim, Dominiką Czerniak – Chojnacką, Wojciechem Mikołuszko, Cezarym Harasimowiczem, a także bohaterami książek m.in. Stasiem i Jadzią Pętelką, Kicią Kocią, psem Dżokiem, #Superherosami z piłkarskich boisk. 

W trakcie festiwalu odbędą się warsztaty edukacyjne dla rodziców oraz przyszłych rodziców (m.in. czytelnictwo prenatalne – „Czytamy do brzuszka”), spotkania z ilustratorami oraz wystawy: BAJTLE Arkadiusza Goli oraz LAS WITA WAS.

Stworzyliśmy Festiwal, podczas którego chcemy aby odwiedzający czuli się jak u siebie w domu i uczestniczyli w uczcie pełnej najlepszych doznań jakie mogą płynąć z poznawania bohaterów książek– zapowiada BCK.

Bytomskie Centrum Kultury

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.