Bytom: Na drogach trwa usuwanie szkód górniczych spowodowanych działalnością kopalni

Aleja Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Miechowicach oraz ul. Celna w Karbiu są drogami najbardziej narażonymi na występowanie szkód górniczych w wyniku działalności KWK „Bobrek – Piekary. Ruch Bobrek”. Dzięki zawartemu porozumieniu pomiędzy Miejskim Zarządem Dróg i Mostów w Bytomiu oraz spółką Węglokoks Kraj Sp. z o.o., w ostatnim czasie usunięte zostały szkody górnicze na al. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, ul. Celnej, ul. Pogodnej, Wolnego i pl. Słonecznym w Miechowicach.

– Zawarte porozumienie gminy ze spółką węglową umożliwia nie tylko naprawę uszkodzonych dróg, ale przede wszystkim przeniesienie kosztów tych napraw na zakład górniczy – mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów sukcesywnie realizuje naprawy uszkodzonych dróg spowodowanych działalnością kopalni. Zanim jednak wykonawca przystąpi do ich naprawy, najpierw musi zostać przeprowadzona wizja lokalna, a także określony zakres koniecznych do wykonania robót drogowych. Dlatego apelujemy do kierowców, aby do czasu naprawy powstałych w drogach szkód górniczych, na oznakowanych odcinkach dróg w naszym mieście zachowali ostrożność oraz stosowali się do wprowadzonych ograniczeń prędkości.

Urząd Miasta Bytom

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.