Borys Budka i Tomasz Siemoniak oddają się do dyspozycji Tuska

Borys Budka i Tomasz Siemoniak oddali się do dyspozycji przewodniczącego PO ze swoich funkcji w partii i klubie – poinformował PAP rzecznik Platformy Obywatelskiej, Jan Grabiec. Decyzję dotyczącą posłów Donald Tusk ma ogłosić podczas najbliższego posiedzenia zarządu partii.

To pokłosie publikacji Faktu dotyczącej 50. urodzin redaktora Roberta Mazurka, na których obecni byli politycy PiS i opozycji między innymi: Łukasz Szumowski, Marek Suski, Tadeusz Cymański, Tomasz Siemoniak i Borys Budka, Władysław Kosiniak-Kamysz, Michał Dworczyk, Adam Hoffmana. Politycy, którzy zazwyczaj emocjonalnie i ostro ścierają się ze sobą, jak donosi Fakt, bawili się w wspólnie w dobrych humorach. Dodatkowo okazuje się, że impreza odbywała się równolegle z piątkowymi obradami Sejmu.

Borys Budka to były minister sprawiedliwości, były przewodniczący Platformy Obywatelskiej (zrezygnował z funkcji na rzecz Donalda Tuska). Posłem jest od 2011 roku, a w ostatnich wyborach startował z okręgu katowickiego. Od 2021 jest przewodniczącym klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej.

Sebastian Pypłacz
Sebastian Pypłacz

Redaktor naczelny Śląskiej Opinii. Wiceprezes stowarzyszenia BoMiasto. Członek zarządu Związku Górnośląskiego.