Warsztaty rakietowo-wystrzałowe, czyli akcja „WAKACJE w POWIECIE” na Zamku Piastowskim

W poniedziałkowe przedpołudnie 9 sierpnia 2021 r. na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu odbyła się kolejna odsłona akcji „WAKACJE w POWIECIE”. Tym razem były to warsztaty rakietowo-wystrzałowe.

Przypomnijmy, na czas wakacji Powiat Raciborski i Zamek Piastowski w Raciborzu przygotowali dla mieszkańców powiatu szereg atrakcji, zarówno dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Podczas dwugodzinnych warsztatów dzieci zbudowały mini rakiety oraz sprawiły, by wzbiły się do góry. Ponadto uczestnicy sprawdzili na jakiej zasadzie działa silnik odrzutowy, wzięli udział w zabawie z lewitującym ping-pongiem, dowiedzieli się czym zajmuje się aerodynamika i dlaczego Formuła 1 nie wygląda jak autobus. Na własnej skórze z obaczyli także co to znaczy stawiać opór oraz dowiedzieli się, jak to jest możliwe, że samoloty, rakiety czy balony mogą unosić się w powietrzu.

Zamek Piastowski w Raciborzu

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.