Młody na prezydenta

„Król jest nagi”, pochodzącego z baśni Andersena frazeologizmu nie trzeba nikomu tłumaczyć. Podczas wystąpienia Janusza Korwin – Mikkego w Kołobrzegu młody człowiek, którego imienia ani wieku niestety nie znam, spontanicznie zrobił remake baśniowej sceny, rozczulając serca wszystkich przeciwników Konfederacji i nauczania w duchu „cnót niewieścich”.

Na ile młody feminista wiedział o czym mówi, a na ile podpowiedzieli mu rodzice? W facebookowych komentarzach toczą się dyskusje na ten temat, ale czy to tak naprawdę ważne? Rodzice tego młodego człowieka z pewnością uświadamiają go politycznie i tłumaczą dlaczego patriarchat oraz toksyczna męskość są szkodliwe, przynajmniej na ich miejscu ja bym tak robiła. Chłopak ma pamiątkę na całe życie, śmieszny filmik krąży po sieci, Pan Korwin – Mikke dalej niczego nie zrozumiał, a media mają temat do odgrzewania przez następne kilka dni.

Fajnie się pośmiać, żartować, żeby ten młody to na prezydenta startował, a przy okazji uświadomić kilka osób, cóż nam innego pozostało?

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli:

Obrazek domyślny
Natalia Wrocławska

Redaktorka prowadząca Śląskiej Opinii. Prowadzi podcast Szum Sporego Miasta.