Podczas izolacji domowej robił zakupy narażając innych na niebezpieczeństwo

Każdego dnia żorscy policjanci wnikliwie sprawdzają, czy osoby objęte izolacją domową lub kwarantanną przebywają w miejscu odosobnienia. Ich celem jest między innymi ograniczenie i tak szybkiej transmisji wyjątkowo zjadliwego wirusa. Zupełnym brakiem odpowiedzialności wykazał się 48-latek, którego mundurowi przyłapali wczoraj w drodze ze sklepu, podczas gdy wcześniej został objęty izolacją.

Kontrole miejsc przebywania osób objętych izolacją lub kwarantanną domową, a także centrów handlowych, to codzienność policjantów w walce z rozprzestrzenianiem się groźnego dla życia i zdrowia wirusa. Podczas jednej z nich okazało się, że w mieszkaniu nie ma 48-letniego mężczyzny. Chwilę później policjanci ustalili, że mężczyzna z zakupami wraca właśnie do domu. Świadomość ograniczeń związanych z izolacją nie przeszkodziła w narażaniu innych na możliwość zarażenia wirusem i konsekwencji wystąpienia choroby, dlatego teraz sprawą zajmie się sąd, a mężczyzna odpowie za przestępstwo narażenia innych na utratę zdrowia lub nawet życia.

Przypominamy, iż osoby przebywająca na izolacji lub kwarantannie zobowiązane są do pozostania w domu, a w przypadku braku możliwości zrobienia niezbędnych zakupów mogą zwrócić się o pomoc do podmiotów, których ustawowym lub statutowym celem działania jest niesienie pomocy społecznej. Informację taką można również przekazać policjantom sprawdzającym przestrzeganie, nałożonych na obywateli przez służby sanitarne, obowiązków.

Apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność poprzez stosowanie się do obostrzeń, a także o noszenie maseczek! Zachęcamy również do instalacji aplikacji, która z pewnością, w sposób zautomatyzowany usprawni proces weryfikacji miejsca pobytu osoby zainfekowanej, a dzięki temu skoncentruje działania policji na osobach najbardziej potrzebujących pomocy.

Śląska Policja

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.