„Zabrze nie tylko na weekend” to hasło przewodnie imprezy, która w ubiegły weekend odbyła się na Zamku Ogrodzieniec – największym i jednym z najbardziej znanych obiektów tego typu na Śląsku, a także najpopularniejszym ze wszystkich zamków na Szlaku Orlich Gniazd. 

Dzięki temu dwudniowemu wydarzeniu, turyści z całej Polski odwiedzający ogrodzieniecki zamek mieli okazję poznać najatrakcyjniejsze miejsca w Zabrzu oraz bogatą ofertę turystyczną, kulturalną i sportową miasta.

Na gości czekało mnóstwo atrakcji, ciekawych historii, dźwięków i smaków. Zagrała Orkiestra Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pod batutą Henryka Mandrysza, przewodnicy Kopalni Guido i Sztolni Królowa Luiza opowiadali o tajemnicach mroków podziemi, a animatorzy z Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu pokazywali m.in. jak wykonać z papieru odwzorowanie górniczego czako. Nie zabrakło również zajęć ruchowych dla dzieci przygotowanych przez Akademię Piłkarską Górnika Zabrze oraz klub Górnik Zabrze Piłka Ręczna. A na każdego turystę schodzącego z zamku czekał aromatyczny poczęstunek.

Gościem specjalnym wydarzenia był Tomasz Zubilewicz, który w sobotę promował książkę „Zabrze na każdą pogodę”. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się też występ Teatru Nowego w Zabrzu, który w sobotni wieczór na scenie pod zamkiem wystawił „Zemstę” w reżyserii Zbigniewa Stryja.

Wśród przybyłych gości znaleźli się m.in. prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, burmistrz Ogrodzieńca Anna Pilarczyk. W zabrzańskim wydarzeniu w ciągu dwóch dni wzięło udział ponad sześć tysięcy odwiedzających z całej Polski.

Urząd Miejski w Zabrzu

Default image
Informacja Prasowa
Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.