Rusza Wiślańska Karta Mieszkańca

Od 1 lipca w Wiśle będzie działała Wiślańska Karta Mieszkańca. Dzięki niej mieszkańcy miasta i osoby rozliczające tutaj podatki będą mogły liczyć na szereg zniżek i korzyści. Wnioski o wydanie karty można już składać.

Wiślańska Karta Mieszkańca to program, który ma na celu wzmocnienie poczucia tożsamości lokalnej mieszkańców Wisły, ale przede wszystkim poprawę jakości życia w miejscowości i łatwiejszy dostęp do obiektów kulturalnych, sportowych oraz różnych usług. Dzięki karcie mieszkańcy Wisły będą mogli korzystać z szeregu zniżek i ułatwień, które przygotował wiślański samorząd w porozumieniu z licznymi partnerami.

– Chcemy, żeby wszyscy mieszkańcy Wisły, którzy złożyli wniosek o kartę, mieli zagwarantowane zniżki  oraz ułatwienia w postaci choćby tańszych parkingów, zniżek na bilety, czy też tańszych usług gastronomicznych i wielu innych. Zdajemy sobie sprawę z tego, że życie w mieście turystycznym, oprócz szeregu korzyści, niesie także za sobą pewne utrudnienia, dlatego chcemy wyjść temu naprzeciw i zagwarantować mieszkańcom specjalne korzyści – mówi Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

Kartę może otrzymać w szczególności każda osoba zameldowana w Wiśle, na pobyt stały lub czasowy, i rozliczająca tutaj podatek dochodowy od osób fizycznych.  Samorząd przygotował także karty dla dzieci i młodzieży – osoby do 18 roku życia mogą otrzymać kartę, jeżeli choć jeden z rodziców lub opiekunów prawnych rozlicza podatek właśnie w Wiśle. Wiślańska Karta Mieszkańca jest spersonalizowana imieniem i nazwiskiem. Może się nią posługiwać wyłącznie jej posiadacz.

Szereg zniżek dla mieszkańców

Wszyscy mieszkańcy Wisły, którzy odbiorą Wiślańską  Kartę Mieszkańca będą mogli liczyć na zniżki i rabaty w kilkudziesięciu punktach na terenie miasta i nie tylko. Do programu przystąpiły lokale gastronomiczne na terenie Wisły, które proponują rabaty do 20 procent, wyciągi, instytucje miejskie, a także atrakcje poza miejscowością. Co ważne, mieszkańcy będą mogli korzystać też z tańszych parkingów. Za miejsce parkingowe przy Centrum Przesiadkowym, przy targowisku i na ul. 1 Maja, naprzeciwko Piekarni u Troszoka, właściciele Karty za trzygodzinny postój w dni robocze, poza wakacjami i feriami, zapłacą tylko złotówkę. Wiślańska Karta Mieszkańca będzie także pełniła funkcję karty bibliotecznej w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. J. Śniegonia w Wiśle. Prawdziwym rarytasem są duże zniżki na dopiero co otwarty Park Kąpielowy w Wiśle, które dla posiadaczy Karty wyniosą 50 procent.

– Chcemy ciągle rozwijać system zniżek i rabatów dla naszych mieszkańców, mam nadzieję, że już wkrótce w naszym systemie pojawią się kolejni partnerzy – mówi Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

Jak otrzymać Kartę Mieszkańca?

Kartę można otrzymać w dwóch formach: aplikacji mobilnej oraz karty plastikowej. Każda z nich jest jednakowo ważna i uprawnia do takiej samej liczby zniżek. Aplikację mobilną Wiślańskiej Karty Mieszkańca można bezpłatnie pobrać z Google Play (smartfony z system Android) lub App Store (smartfony z systemem IOS). Po instalacji wystarczy podać swoje dane, które automatycznie zostaną wysłane do Urzędu Miejskiego, w celu potwierdzenia stałego zameldowania. Po pozytywnej weryfikacji aplikacja będzie aktywna. Dla tych, którzy nie są zameldowani w Wiśle, ale rozliczają  tu podatki, konieczne będzie dostarczenie do urzędu wypełnionego wniosku oraz do wglądu pierwszej strony aktualnego rozliczenia podatkowego.

– Aplikacja mobilna to najwygodniejsza forma posiadania karty. W aplikacji widoczne są wszystkie zniżki posiadacza karty, a także informacje o aktualnych promocjach. Można również w aplikacji dopisać karty najbliższych członków rodziny, rodziców i dzieci, aby łatwiej korzystać z ulg rodzinnych – tłumaczy burmistrz Wisły.

Aby otrzymać kartę plastikową, należy złożyć wniosek do Urzędu Miejskiego w Wiśle. Osoby niezameldowane w miejscowości oprócz samego wniosku będą musieli – podobnie jak w przypadku aplikacji mobilnej – złożyć pierwszą stronę aktualnego rozliczenia podatkowego.

Karta wydawana jest bezpłatnie oraz bezterminowo, choć uprawnienia do posiadania zniżek są przyznawane na okres 2 lat od daty jej wydania, z możliwością przedłużenia na kolejny okres.  W przypadku osób zameldowanych na pobyt stały, przedłużenie okresu obowiązywania zniżek, następować będzie automatycznie. W pozostałych przypadkach, w celu odnowienia uprawnienia do zniżek, należy zgłosić się do Urzędu Miejskiego.

Więcej informacji: www.karta.wisla.pl 

Urząd Miasta Wisła

Default image
Informacja Prasowa
Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.