Bytomskie Centrum Kultury zaprasza do wnętrza BAŚKI

BAŚKA, czyli Becekowa Autorska Świetlica Kobiecej Aktywności zaprasza do swojego wnętrza Panie, dla których rozwój osobisty, pogłębianie zainteresowań oraz spotkanie z drugim ciekawym człowiekiem, są radością dnia codziennego.

29 czerwca 2021, godz. 17:00, zapraszamy na spotkanie „Królowe wszechświata – królowe asertywności” z Agnieszką Lempart – Mikulską, twórczynią marki Centrum Rozwoju Osobistego – Wiedza Nauka Sukces – CROWNS, certyfikowaną coacherką, z którą porozmawiamy o mądrym odmawianiu i stawianiu granic. Zastanowimy się czym jest dla nas asertywność. Nazwiemy swoje emocje, zastanowimy się czemu czasem mamy problem z odmawianiem.  Podczas warsztatów nauczymy się jak być asertywną  i pewną siebie.

01 lipca 2021, godz. 18:00, zapraszamy na „Malowanie kawą”. Kawę kochają prawie wszyscy. Kochamy jej zapach, smak, aromat i właściwości pobudzające. To nieodłączny element poranka wielu osób, pretekst do spotkania lub po prostu nasza codzienna towarzyszka.  Ale czy wiedzieliście, że kawą można też malować? To świetny sposób na spędzenie wolnego dnia, relaks i kreatywny odpoczynek. Malowanie kawą przypomina malowanie akwarelą z jednym wyjątkiem! Malowaniu towarzyszy piękny aromat mocno zaparzonej kawy. Warsztaty poprowadzi Janina Gładysz studentka pedagogiki specjalnej.

02 lipca 2021, godz. 17:00,zapraszamy na zajęcia „Malowanie intuicyjne akwarelami”.Malowanie intuicyjne to sposób na wyrażenie siebie samej, pobudzenie wewnętrznego ja, emocji i odczuć. Wszystko to co tkwi w nas głęboko, ukaże się w formie namalowanego obrazu. Jest to alternatywna przestrzeń, gdzie w swobodnej atmosferze akceptacji, bez oceniania, możesz wyrazić się. Malowanie intuicyjne pobudzi kreatywność, która jest w nas wszystkich, uwolnijmy ją i pozwólmy swobodnie płynąć.  Warsztaty poprowadzi Magdalena Wesołowska, która pomoże nam odkryć twórcze pokłady naszego umysłu oraz duszy.

05, 09, 12 lipca 2021, godz. 17.00, zapraszamy na „Taniec inspiracji”. Ruchowo-taneczne działania zachęcające do poszukiwania nowych umiejętności  ruchowych, płynności i elastyczności w ruchu. Zajęcia oparte są na rozwijaniu własnej ekspresji poprzez taniec, świadomości ciała i swobodnego poruszania się w przestrzeni. Nieskrępowany taniec rozwija zmysły, pobudza wyobraźnię, uwrażliwia na muzykę, pozostawiając w ciele lekkość, radość i wiarę we własne możliwości.  Prowadzenie: Katarzyna Rybok – fizjoterapeutka, tancerka, choreografka, absolwentka specjalności choreografia i techniki taneczne na Akademii Muzycznej w Łodzi.

07 lipca 2021, godz. 17.30, zapraszamy na warsztaty „Kwiaty jadalne. Czyli z czym to się je?”. Można jeść kwiaty? Można! Ale nie wszystkie. Jakie kwiaty można dorzucić do posiłku? Z czym najlepiej je podać i co daje nam jedzenie kwiatów? Czy kwiaty jadalne rosną w naszych ogródkach? Na te i inne pytania odpowiedzi udzieli podczas warsztatów Agata Cichoń.  W programie wspólne przygotowanie posiłku z kwiatami jadalnymi, degustacja i sesja pytań i odpowiedzi. Prowadzenie: Mobilny kucharz – Agata Cichoń.

08 lipca 2021, godz. 17.00, zapraszamy na „Kolażowe szaleństwo”. Nic nie jest czarno-białe, a z pewnością nie są takie prace powstałe podczas twórczych warsztatów w BAŚCE! Podczas warsztatów stworzymy swoje własne trójwymiarowe kolaże, poznamy technikę Asamblaż, dzięki której powstaną nietypowe prace. To technika łącząca w sobie rysunek, malarstwo, wydzieranki oraz różne materiały przestrzenne (patyczki, liście, guziki itp.). Tworząc tą techniką ogranicza nas jedynie wyobraźnia! Prowadzenie: Małgorzata Wiatrowska oraz Aleksandra Huk-Wiatrowska – plastyczki, malarki.

Szczegóły oraz informacje o zapisach na poszczególne zajęcia na www.becek.pl

BAŚKA czyli Becekowa Autorska Świetlica Kobiecej Aktywności została stworzona przez kobiety i z myślą o kobietach. Marzymy aby BAŚKA była miejscem, w którym niezależnie od wieku, statusu materialnego, poglądów politycznych, wszystkie Panie będą mogły spełniać swoje pasje, zdobywać nowe doświadczenia, uwrażliwiać się na problemy i potrzeby innych, a przede wszystkim twórczo i aktywnie spędzać czas – czas tylko dla siebie. Zapraszamy do BAŚKI  – Bytomskie Centrum Kultury, Plac Karin Stanek 1, Bytom.

Dofinansowano ze środków Konkursu Grantowego Kulczyk Foundation.

Bytomskie Centrum Kultury

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.