Darmowe szkolenia z pierwszej pomocy dla górników i mieszkańców regionu w Jastrzębskiej Spółce Węglowej

Jastrzębska Spółka Węglowa postanowiła zorganizować darmowe warsztaty z udzielania pierwszej pomocy, z których skorzystać mogą nie tylko pracownicy całej Grupy Kapitałowej, ale także mieszkańcy województwa śląskiego. „Zdrowie i bezpieczeństwo są dla nas najważniejsze”, zapewnia Barbara Piontek, prezeska JSW. 

„Rozpoczęliśmy bezpłatne szkolenia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla wszystkich chętnych pracowników GK JSW i mieszkańców naszego regionu, bo zdrowie i bezpieczeństwo są dla nas najważniejsze”, mówi Barbara Piontek, prezeska Jastrzębskiej Spółki Węglowej. „Kurs odbywa się przy pomocy nowatorskiej aplikacji Virtual Reality. Będzie można z niego skorzystać do końca czerwca na Pniówku. Zapraszamy”, dodaje.

Pierwsze szkolenia rozpoczęły się pierwszego czerwca i potrwają do końca miesiąca. Zajęcia odbywają się w JSW Szkolenia i Górnictwo na Pniówku od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 do 18:00, a także w soboty i niedziele od 10:00 do 16:00. W spółce zapewniają, że zainteresowanie szkoleniem opartym na nowoczesnym systemie jest duże. Do tej pory zapisało się 280 osób: nie tylko pracownicy kopalni, ale też mieszkańcy, a nawet całe rodziny z dziećmi.

„Warto wziąć udział w takim szkoleniu, ponieważ bezpieczeństwo i umiejętność udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej jest niezwykle ważne”, przekonuje Łukasz Dwornik, prezes JSW Szkolenie i Górnictwo. „Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z naturalnych potrzeb każdego człowieka. Jeśli wiemy, że mamy obok siebie ludzi, którzy potrafią udzielić pomocy, będziemy żyć bezpieczniej i zdrowiej”, dodaje.

Dzięki zajęciom kursanci mają okazję nauczyć się, jak prawidłowo reagować w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia. Pod czujnym okiem instruktorów, każdy może skorzystać z aplikacji, gdzie przy użyciu fantoma szkoleniowego przećwiczy niezbędne procedury. W trakcie szkolenia w aplikacji pojawiają się najważniejsze informacje dotyczące między innymi prawidłowego tempa uciśnięć przy wykonywaniu masażu serca. Każdy kurs kończy się krótkim testem.

Bartosz Wojsa
Bartosz Wojsa

Dziennikarz, wydawca strony głównej w „Super Expressie”.