Polska Grupa Górnicza od 1 czerwca zaczyna akcję szczepienia górników przeciwko COVID-19

W Polskiej Grupie Górniczej, w wybranych wcześniej zakładach, od wtorku (1 czerwca) rozpocznie się akcja szczepienia pracowników, w tym górników, oraz ich rodzin przeciwko COVID-19. Spółka otrzymała już informację z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, że otrzyma w tym celu preparat Comirnaty (Pfizer/BioNTech). 

W zakładach Polskiej Grupy Górniczej zaszczepionych przeciwko COVID-19 zostanie ponad 12,5 tys. pracowników oraz ich rodzin. Tyle osób wyraziło bowiem chęć udziału w akcji w ramach rządowego programu, poprzez zapisanie się na szczepienie na przełomie kwietnia i maja 2021 roku, kiedy PPG prowadziła rejestrację. Akcja szczepień rozpocznie się we wtorek, 1 czerwca, a preparat, który zostanie dostarczony to Comirnaty (Pfizer/BioNTech). „Rejestrację zorganizowano za pomocą specjalnie przygotowanej aplikacji na Portalu Pracownika, a chętni mieli możliwość wyboru jednej z 10 lokalizacji w miejscowościach działania spółki (Gliwice, Katowice, Mysłowice, Ruda Śląska – dwa punkty, Bieruń, Lędziny, Rydułtowy, Radlin). PGG jako jedna z pierwszych w Polsce zgłosiła akces do rządowej inicjatywy szczepień w zakładach pracy”, przypomina Tomasz Głogowski, rzecznik PGG.

Stosowne porozumienie w sprawie medycznej organizacji szczepień zawarto ze Szpitalem Miejskim nr 4 w Gliwicach. Dyrektorów ds. pracowniczych kopalń PGG wyznaczono na koordynatorów szczepień w poszczególnych lokalizacjach. Na początku maja zgłoszenie z listą chętnych do szczepień z PGG przesłane zostało do Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, a spółka oczekiwała na potwierdzenie dostarczenia odpowiedniej partii szczepionek. Informacja o rozpoczęciu szczepień dotarła do pracowników jeszcze w czwartek za pomocą specjalnej wiadomości SMS na telefony komórkowe. 

Z uwagi na to, że część chętnych zdołała już się zaszczepić lub termin wyznaczony w ramach ogólnodostępnych skierowań może być szybszy niż w zakładzie pracy, spółka prosi pracowników o niezwłoczne poinformowanie w swojej kopalni lub oddziale o zamiarze rezygnacji ze szczepienia w PGG. Każdy zarejestrowany pracownik (i członek jego rodziny) zostanie indywidualnie poinformowany za pomocą SMS-a o wyznaczonej dacie i godzinie szczepienia. PGG przekazuje, że informacja zostanie wysłana nie później niż 2 dni przed wyznaczonym terminem.

Przypomnijmy, że oprócz PGG, do akcji szczepień w miejscu pracy zgłosiła się także Jastrzębska Spółka Węglowa. Tam również zaoferowano szczepienia przeciwko koronawirusowi dla pracowników oraz ich rodzin. Gdy pisaliśmy o akcji na początku maja, do szczepień w JSW zgłosiły się około 4 tys. osób.

Obrazek domyślny
Bartosz Wojsa

Dziennikarz, wydawca strony głównej w „Super Expressie”.