W Sosnowcu dzieci świętują cały tydzień

Tydzień Dziecka powraca. Na dzieciaki czeka 6 dni pełne zabaw i to w różnych częściach Sosnowca.

W 2020 roku, ze względu na pandemię, Tydzień Dziecka nie odbył się. – Tym razem nie chcemy odbierać dzieciom radości. Ze względu na obostrzenia nie możemy jeszcze powrócić do Tygodnia Dziecka w tradycyjnej formule na Górce Środulskiej, ale za to możemy zrobić go nieco inaczej, ale nadal w ograniczonej formule. Na najmłodszych sosnowiczan czekają atrakcje – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

1 i 2 czerwca wiele wydarzeń przygotowały sosnowieckie jednostki kultury. Na najmłodszych czekają gry i zabawy, wycieczki, warsztaty, festyn, a także spektakl teatralny.

3 czerwca wychodzimy w miasto. Widzimy się w parkach i na placach zabaw. – Od godziny 16 na najmłodszych czekają pokazy cyrkowe, a także animacje. Nasze ekipy będzie można spotkać m.in. w Zagórzu, Pogoni, Klimontowie, Juliuszu, Sielec itd – mówi Michał Mercik, pełnomocnik prezydenta ds. kultury, rozwoju i dialogu społecznego. W wybranych miejscach będzie także Sosnowiecka Orkiestra Dęta.

Od 4 czerwca również w jednostkach kultury są przewidziane wydarzenia. 5 czerwca w obchody włącza się Wake Zone Stawiki, a 6 czerwca Akademia Zagłębia Sosnowiec przy ul. Kresowej organizuje Zagłębiowski Dzień Dziecka ze strefą piłkarską, gastronomiczną oraz innymi atrakcjami.

Cały program tradycyjnie jest już dostępny na www.tydziendziecka.pl

Urząd Miejski w Sosnowcu

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.