Warte pół miliona pomysły mieszkańców zostaną zrealizowane

Kolejne dwie inwestycje z Budżetu Obywatelskiego w Sosnowcu ruszą na dniach. Miasto właśnie podpisało umowy z wykonawcami. W ciągu ostatnich lat, w Sosnowcu zrealizowaliśmy ok. 240 inwestycji w ramach Budżetu Obywatelskiego. Od najmniejszych, jak postawienie ławek, do tych nieco większych. – Place zabaw, skwery, chodniki, siłownie pod chmurką, renowacje parków czy parkingi, a nawet tężnie solankowe. To wszystko jest już do dyspozycji sosnowiczan – mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński. A to dopiero początek, ponieważ kolejne inwestycje ruszą już wkrótce.

11 sierpnia miasto podpisało umowę z wykonawcami dwóch kolejnych przedsięwzięć, które zrodziły się w głowach mieszkańców. Jedno z nich dotyczy mieszkańców Milowic. Tam bowiem odmieniony zostanie stary park w rejonie ulicy Studziennej. Zakres inwestycji obejmuje wytyczenie i wykonanie nowego układu ciągów pieszych i zatoczek. Realizacja inwestycji przewiduje również montaż elementów małej architektury (ławek i koszy parkowych).

– Bardzo mnie to cieszy, że kolejny park się zmieni. Odświeżenie tego miejsca to idealne dopełnienie tzw. parku z kamieniem, który jest nieopodal – mówi prezydent.

Kolejnym pomysłem jest PsiLądek Dobrej Zabawy. Chodzi o skwer przy ulicy Królewskiej w Starym Sosnowcu, gdzie powstanie plac zabaw… dla psów.

Na miejscu znajdzie się ogrodzony wybieg z licznymi urządzeniami dla psiaków, ale też odpowiednią infrastrukturą dla właścicieli. Dodatkowo wyremontowana zostanie ostatnia część skweru: zmodernizowana będzie alejka, pojawi się też nowa roślinność oraz oświetlenie w rejonie wybiegu.

W sumie obie inwestycje pochłoną ok. 550 tysięcy złotych i przeprowadzone będą w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Cieszy mnie, że zmienią się kolejne tereny zielone. To doskonały przykład idei Budżetu

Obywatelskiego: mieszkańcy mają pomysł, głosują, a my realizujemy. Zgodnie z umową, te pomysły mają zostać wykonane jeszcze w tym roku – mówi prezydent Sosnowca.

W ramach tegorocznej VIII edycji Budżetu Obywatelskiego, mieszkańcy zgłosili 106 projektów. Obecnie trwa weryfikacja pomysłów.

UM Sosnowiec

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.