Główna Wiadomości Opinie Podcasty

Aplikuj po środki! Znów ruszył bytomski regranting – lokalne działania

Chcesz coś zmienić w najbliższej okolicy? A może chcesz wspólnie z sąsiadami  zorganizować piknik? Od 10 maja trwa nabór wniosków na mikrodotacje – lokalne działania. 

Zgłaszane projekty dzielą się na dwa rodzaje działań – społeczne (np. aktywizujące wydarzenia lokalne, integracyjne spotkania sąsiedzkie) oraz inwestycyjne (m.in. mała architektura, drobne remonty, materiały do niewielkich prac remontowych, urządzanie zieleni, podwórek). Na działania społeczne maksymalna kwota dotacji to 2,5 tysiąca złotych, natomiast na działania inwestycyjne można przeznaczyć do 5 tysięcy złotych. Żeby złożyć wniosek w regrantingu nie trzeba mieć finansowego wkładu własnego.

Przede wszystkim należy pamiętać, że projekty zgodnie z założeniami, muszą dziać się na terenie rewitalizowanym (tu można sprawdzić, o których terenach mowa: http://sitplan.um.bytom.pl/iuip/mapa.php?profile=5454).

W  lokalnych działaniach, czyli konkursie regrantingowym, udział wziąć mogą organizacje pozarządowe z siedzibą lub oddziałem w Bytomiu oraz grupy nieformalne, czyli nie mniej niż trzy osoby pełnoletnie mieszkające na terenie Bytomia. Grupa nieformalna musi jednak posiadać swojego Patrona, czyli organizację pozarządową z siedzibą lub oddziałem w Bytomiu. Jedna organizacja pozarządowa może złożyć maksymalnie 5 wniosków, a grupa nieformalna jeden.

Wnioski w pierwszym naborze będzie można składać do 31 maja. Jeśli pula środków, czyli 80 tysięcy zł nie zostanie rozdysponowana, o mikrodotację będzie można starać się również w lipcu. Warto się jednak pospieszyć, ponieważ konkurs cieszy się w mieście dużą popularnością.

To już druga odsłona regrantingu – lokalne działania. W ubiegłym roku udało się rozdysponować w jednym naborze wszystkie środki, a dzięki otrzymanemu wsparciu zrealizowane zostały w Bytomiu aż 22 różnorodne projekty. 

Operatorem konkursu wyłonionym w otwartym konkursie ofert jest kolektyw organizacji pozarządowych z Bytomia: Stowarzyszenie Manuffaktura i Fundacja Inqubator Teatralny, organizacje prowadzą razem lokal w Bytomiu. 

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.lokalwbytomiu.pl/lokalne-dzialania oraz facebookowej stronie lokal w Bytomiu w specjalnie utworzonym wydarzeniu.

Organizatorem konkursu na mikrodotacje w ramach Bytomskiego Funduszu Regrantingowego jest Miasto Bytom. Konkurs organizowany jest w celu utrzymania trwałości projektu pn. „Koncepcja projektu pilotażowego w zakresie rewitalizacji dla miasta Bytomia. Bytom Odnowa – innowacyjne projekty mieszkaniowe i rozwój inicjatyw społecznych”.

Więcej informacji: https://lokalwbytomiu.pl/lokalne-dzialania/

lokal w Bytomiu

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.