Sosnowiec: ptasi Bufet już działa

Na Stawikach stanął pierwszy Ptasi Bufet. Menu może w gusta kucharzy nie trafi, ale naszych ptasich przyjaciół już na pewno zadowoli.

Stawiki to najpopularniejsze w naszym regionie miejsce do spędzania wolnego czasu. Popularność cieszy, jednak niektóre zachowania spacerowiczów już nie. Dużym problemem jest karmienie ptaków chlebem, który jest dla nich bardzo szkodliwy. – Pomimo ustawienia tablic z informacją, by nie karmić ptaków chlebem, nadal jest to duży problem. Stąd też szukaliśmy innych rozwiązań – tłumaczy Jerzy Górak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który dba o Stawiki.

Od kilki dni w pobliżu plaży stoi Ptasi Bufet. – Wystarczy do automatu wrzucić dwa złote, podstawić rękę, przekręcić pokrętło i pokarm wyląduje w dłoni. Na razie jesteśmy zadowoleni z urządzenia, mieszkańcy też je sobie chwalą – dodaje dyrektor Górak.

Urząd Miejski w Sosnowcu

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.