Na razie bez porodów rodzinnych

W związku z licznymi pytaniami o przywrócenie porodów rodzinnych, stanowisko w tej sprawie przekazało nam Beskidzkie Centrum Onkologii – Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

W opinii dyrekcji szpitala i ordynatora Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, w obecnej sytuacji epidemiologicznej, czyli trzeciej fali zachorowań na Covid-19, nie można wyrazić zgody na powrót do porodów rodzinnych.

Jednym z powodów takiej decyzji są obserwowane ostatnio zachorowania również wśród personelu medycznego szpitala zaszczepionego dwoma dawkami szczepionki. Kolejnym powodem jest brak osobnego węzła sanitarnego na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym placówki oraz brak możliwości bezpośredniego wejścia na salę porodową osób towarzyszących pacjentkom – na salę porodową można wejść tylko przez Oddział Położniczy.

Dyrekcja szpitala podkreśla, że nie wyrażając zgody na porody rodzinne działa zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. Zaznacza także, że powróci do porodów rodzinnych, kiedy tylko ustabilizuje się sytuacja epidemiologiczna w kraju.

Urząd Miejski w Bielsku-Białej

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.