Zioło za szczepienie. Rusza akcja w Sosnowcu

We wtorek, 27 lipca, po raz pierwszy w trasę wyjechał „SZCZEPanek”. To autobus, w którym można się zaszczepić i… spisać. Pojazd jest klimatyzowany, a w pierwszym tygodniu odwiedzi Zagórze, Kazimierz Górniczy, Śródmieście oraz Środulę.

Szczepienia jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson będą wykonywane przez personel medyczny Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego. – Zapraszam serdecznie wszystkich do odwiedzenia naszego autobusu. To naprawdę nie zajmuje dużo czasu, a formalności są praktycznie żadne – zachęca Katarzyna Dulęba z Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.

Na wszystkich, którzy zdecydują się zaszczepić, czeka niespodzianka: każdy otrzyma sadzonkę mięty lub magi włoskie do wyboru. Pierwsi chętni w tym dwóch obywateli Ukrainy zaszczepiło się tuż po godzinie 11.00.

– Mimo, że możemy się pochwalić jednym z najlepszych w województwie śląskim wyników, jeśli chodzi o procent wyszczepionych mieszkańców, to cały czas zachęcamy naszych mieszkańców. W naszym mieście mamy ponad 103 tysiące osób w pełni zaszczepionych, co daje 52,1% – tłumaczy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

„SZCZEPanek” będzie działał przez siedem godzin od 11.00 do 18.00. – Dodatkowo w autobusie będzie funkcjonował punkt Narodowego Spisu Powszechnego, a pracownicy urzędu chętnie pomogą wszystkim zainteresowanym w spisaniu się – dodaje Anna Jedynak, pełnomocnik prezydenta.

Urząd Miejski w Sosnowcu

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.