Koncert dla Marii Koterbskiej

Minął ponad miesiąc od śmierci Marii Koterbskiej, niekwestionowanej damy polskiej sceny muzycznej, legendy klasyki piosenki polskiej, artystki, której utwory weszły na stałe do kanonu polskiej muzyki i doczekały się wielu wspaniałych interpretacji. W hołdzie dla niezwykłej bielszczanki 18 marca o godz. 18.00 w Bielskim Centrum Kultury odbędzie się koncert pt. I tak się trudno rozstać.

Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to widowisko z wykorzystaniem multimediów, niezwykłych strojów z tamtych lat, w atmosferze kolorowych jarmarków, kawiarenek, liryki i dowcipu najlepszych polskich twórców. Przypomnienie czasów, w których żyła i śpiewała Maria Koterbska, będzie nie tylko symboliczne, gdyż patronatów temu wydarzeniu udzielili bliscy i przyjaciele artystki, potomkowie tych, którzy dla niej tworzyli, występowali na scenie, otaczali przyjaźnią i przesłali do Bielska-Białej swoje wsparcie dla tego fantastycznego pomysłu. Są to: Roman Frankl – syn Marii Koterbskiej, Agata Passent i jej Fundacja Okularnicy im. A. Osieckiej, Danuta Grechuta, Fundacja Ireny Kwiatkowskiej FiK, Piotr i Jaga Kofta z Fundacją Pamiętajcie o ogrodach, Fundacja Wasowscy oraz Fundacja Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury. Wszystko odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego.

Na scenie pojawi się wiele niespodzianek, mnóstwo wspomnień i gości, w tym gość wyjątkowy, syn Marii Koterbskiej – Roman Frankl, aktor i piosenkarz.
Nie zabraknie oczywiście przebojów Marii Koterbskiej, wspaniałych polskich piosenek Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty, Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory. Będzie i zabawnie (Jesteśmy na wczasach) i lirycznie (List do matki) i wspominkowo (Augustowskie noce). 
Należy przypomnieć, że ta muzyczna podróż miała już swoją prapremierę 28 lutego br. w Klubie Metrum, przy aplauzie widowni, łzach wzruszenia, niekończących się bisach i na koniec owacji na stojąco
 – informują organizatorzy. 

Opracowaniem muzycznym wszystkich utworów zajął się bielski muzyk, pianista, związany z grupą Lizard Paweł Fabrowicz. Projekt widowiska stworzyła i wyreżyserowała je Agnieszka Szulakowska z Bielskiej Piwnicy Artystycznej im. M. Koterbskiej, kostiumy aranżuje Victor de Baumont. Na scenie BCK występują młodzi adepci sztuki wokalnej i aktorskiej, studenci szkół teatralnych, wokaliści, laureaci najważniejszych polskich konkursów piosenki, w tym wielu bielszczan.

Bilety na ten koncert w cenie 30 zł są do nabycia w Bielskim Centrum Kultury.

Urząd Miejski w Bielsku-Białej

Default image
Informacja Prasowa
Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.