Chryzantemy zdobią miasto

300 chryzantem zdobi Rynek i okolice katedry św. Mikołaja w Bielsku-Białej. To kwiaty, które od producentów, w ramach rządowej pomocy, wykupiła Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Miasto zadeklarowało chęć przyjęcia 1.000 chryzantem. Część z nim ozdobi centrum Bielska-Białej.

Po tym, jak w obawie przed jeszcze szybszym rozprzestrzenieniem się pandemii rząd zamknął nekropolie na czas listopadowych świąt, zadeklarował również pomoc producentom kwiatów i zniczy. Wykupione przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa chryzantemy mogą przejmować miasta. – Zadeklarowaliśmy chęć przyjęcia 1.000 chryzantem – mówi naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej Wiesław Maj. – Jednak nie wiem, czy ostatecznie kwiatów nie będzie więcej, bowiem już pierwszego dnia producent, który miał zapłacone za 200 kwiatów, przywiózł nam 300. Oczywiście, wszystkie chętnie przyjmiemy – dodaje naczelnik.

Pierwsze dostarczone kwiaty zdobią Rynek i okolice katedry św. Mikołaja. Część z nich została posadzona, część ustawiona w kompozycje. Kolejna lokalizacja, w której staną chryzantemy, to m.in. plac Opatrzności Bożej – przed kościołem w Białej. Co do pozostałych, Wydział Gospodarki Miejskiej jeszcze nie podjął decyzji – na pewno chryzantemy trafią też na cmentarze i do miejsc pamięci – wszystko w zależności od tego, ile kwiatów ostatecznie trafi do miasta.

Dodatkowo przypominamy, że Miejski Zarząd Dróg daje możliwość odzyskania pieniędzy za wynajęcie pasa drogowego przez osoby handlujące zniczami i kwiatami w rejonie bielskich cmentarzy za trzy dni 31 października – 2 listopada, podczas których cmentarze były zamknięte. Szczegóły są pod adresem internetowym: https://mzd.bielsko.pl/  Poza tym, handlowcy, którym pozostały chryzantemy, mogą je bezpłatnie oddać do utylizacji. 

Urząd Miasta Bielsko-Biała

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.