Ruszają kolejne mobilne punkty szczepień powszechnych w Śląskiem

Tym razem w Myszkowie i Wiśle staną mobilne punkty szczepień powszechnych przeciw COVID-19. Wszyscy zainteresowani z aktywnym e-skierowaniem mogą zaszczepić się bez wcześniejszego umawiania się – potrzebny jest tylko dowód osobisty potwierdzający tożsamość.
   
 – W ten sposób wychodzimy ze szczepieniami wprost do mieszkańców. Mamy nadzieję, że takie udogodnienie, jak możliwość zaszczepienia się podczas spaceru czy załatwiania spraw urzędowych sprawi, że coraz więcej osób odpowiedzialnie weźmie udział w Narodowym Programie Szczepień – podkreśla wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. – Liczymy, że z tej akcji szczepień skorzystają także turyści odwiedzający Wisłę w długi weekend czerwcowy – dodaje wojewoda.

 Mobilne punkty szczepień powszechnych staną:
– w środę /2 czerwca/ w godzinach od 11:00 do 19:00 w Myszkowie przy ul. Pułaskiego 6,
– w piątek /4 czerwca/ w godzinach od 11:00 do 19:00 w Wiśle obok Urzędu Miejskiego przy pl. Bogumiła Hoffa.

 W obu punktach pacjenci będą szczepieni jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson. W sumie przygotowano pół tysiąca dawek: 200 dawek w Myszkowie i 300 dawek w Wiśle. Szczepić będą wyłącznie osoby uprawnione oraz przeszkolone, a przed szczepieniem pacjent przejdzie standardową kwalifikację.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza taka akcja w naszym regionie. Już wcześniej w trakcie majówki działał tymczasowy punkt w Parku Śląskim. Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem, a zaszczepionych w pierwszych trzech dniach maja zostało 3120 mieszkańców. Z kolei w miniony weekend przy Stadionie Śląskim dostępny był mobilny punkt, w którym kibice biorący udział w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce też mogli się zaszczepić.

 Pamiętaj, że szczepienia są ważnym orężem w walce z pandemią koronawirusa. Przyjdź do mobilnego punktu szczepień powszechnych i dołącz do zaszczepionych Polek i Polaków!
 

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.