Pierwsi zaszczepieni w Bielsku-Białej

4 stycznia rozpoczęto szczepienia przeciw Covid-19 w Beskidzkim Centrum Onkologii – Szpitalu Miejskim w Bielsku-Białej. Pierwszą zaszczepioną osobą była ordynator Oddział Diagnostyki Onkologicznej i Gastroenterologii tego szpitala dr Barbara Tendera-Krzystolik.

W Beskidzkim Centrum Onkologii – Szpitalu Miejskim szczepionki pojawiły się 4 stycznia o godz. 7.00. W pierwszym dniu szczepień wszystko odbywało się w formie testowej. Od 5 stycznia rozpoczną się już normalne szczepienia. Pracownicy szpitala zakładają, że będą mogli zaszczepić w ciągu tygodnia – od poniedziałku do piątku – ok. 270 osób. W pierwszej kolejności szczepione są osoby z tzw. grupy zero, czyli wszyscy pracownicy szpitala – medyczni i niemedyczni – oraz pracownicy firmy sprzątającej.

Zgodnie z zapowiedziami ministerialnymi, szczepionka dla mieszkańców Bielska-Białej będzie dostępna w drugiej połowie stycznia.


Wszystkie przygotowania do szczepienia odbywają się w wersji elektronicznej. Pacjent otrzymuje e-skierowanie od swojego lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, umawia się przez e-rejestrację – tą drogą otrzyma datę i godzinę szczepienia. Następnie pacjent uda się do naszego punktu szczepień, który jest zlokalizowany w budynku nr 5 szpitala przy ul. Wyspiańskiego. Na miejscu otrzyma on kwalifikację medyczną i zostanie zaszczepiony – informuje naczelna pielęgniarka szpitala Barbara Frymorgen. – Po zaszczepieniu pacjent dostaje status, że szczepienie jest w trakcie realizacji. Potwierdza to stosowny dokument, na którym jest wyznaczona od razu data kolejnego szczepienia – wyjaśnia B. Frymorgen.

Urząd Miejski w Bielsku-Białej

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.