Wisła apeluje o zmianę obostrzeń w sezonie zimowym

Po ukazaniu się w przestrzeni medialnej informacji o planowanym zamknięciu wyciągów i pozostawienia pełnych obostrzeń dotyczących bazy noclegowej, samorządy gmin turystycznych i branża turystyczna wyrażają swój sprzeciw. Wśród takich głosów znalazło się także stanowisko Wisły. 

Z ogromnym niepokojem przyjmujemy zapowiedziane przez Rząd obostrzenia dotyczące szeroko pojętej branży turystycznej, co w takiej miejscowości jak Wisła oznacza praktycznie gospodarczy paraliż całego miasta” – piszą w liście do premiera RP przedstawiciele wiślańskiego samorządu i branży turystycznej. 

Listo do Mateusza Morawieckiego, Prezesa Rady Ministrów RP, podpisali Tomasz Bujok, burmistrz Wisły, Karolina Wantulok, prezes Wiślańskiej Organizacji Turystycznej i Tomasz Derwich, członek zarządu Wiślańskiego Klastra Turystycznego.

Około 80 procent mieszkańców Wisły pracuje w branży turystycznej i okołoturystycznej. W mieście działa 18 wyciągów i ponad 20 certyfikowanych szkółek narciarskich. Obecnie Wisła to także ponad 13 tysięcy miejsc noclegowych. Musimy walczyć o ten sezon zimowy, od tego zależy nie tylko gospodarka naszego miasta – mówi Tomasz Bujok, burmistrz Miasta Wisła.

Branża turystyczna, skupiona w Wiślańskiej Organizacji Turystycznej, mocnym głosem sprzeciwia się zapowiedziom rządu w sprawie kolejnych obostrzeń. 

Nastroje w branży turystycznej i gastronomicznej są złe od marca. Z utęsknieniem czekaliśmy na sezon zimowy, zwłaszcza że jesteśmy dobrze przygotowani po okresie letnim, kiedy były wprowadzane wszystkie standardy wprowadzane przez rząd, żeby odpowiednio zabezpieczyć gości przed zarażeniem koronawirusem. Postanowienia rządu, ogłoszone w sobotę, są dla nas kompletnie niezrozumiałe i jesteśmy nimi przerażeni – mówi Karolina Wantulok, prezes Wiślańskiej Organizacji Turystycznej.

Także branża narciarska jest zdziwiona rządowymi zapowiedziami, przedstawiciele wyciągów zapewniają, że są gotowi na bezpieczne przyjęcie narciarzy. 

Koleje linowe, także w Wiśle działają już od kwietnia. Przez ten czas zdobywaliśmy doświadczenie, przygotowaliśmy się do zimy. Jesteśmy w przededniu naśnieżania stoków a niektórzy z członków Wiślańskiego Klastra Turystycznego już to naśnieżanie zaczęli – mówi Tomasz Derwich, członek zarządu Wiślańskiego Klastra Turystycznego, stowarzyszenia grupującego 15 ośrodków narciarskich z Wisły, Ustronia i Istebnej w Wiślański Skipass.

Urząd Miasta Wisła

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.