7 137 osób zaszczepiło się przeciw Covid-19 w ramach zorganizowanej przez wojewodę śląskiego Jarosława Wieczorka akcji #SzczepimySię w parafiach, która odbyła się w ostatnią niedzielę.

Dzięki temu wydarzeniu mieszkańcy mogli zaszczepić się przy swoich kościołach w prawie każdej ze 167 gmin naszego województwa. Wszystko odbywało się w prosty sposób, bez wcześniejszych zapisów czy rejestracji. – Bardzo dziękuję biskupom, proboszczom, samorządowcom, strażakom z OSP, zespołom szczepiennym oraz wszystkim pozostałym osobom, które wspomogły akcję. To dzięki naszym wspólnym działaniom udało się zorganizować tak duże przedsięwzięcie i uzyskać taki wynik. Pamiętajmy, że tylko dzięki szczepieniom możemy uniknąć najgorszych skutków pandemii koronawirusa, dlatego chcemy być z punktami szczepień jak najbliżej mieszkańców regionu i cieszy nas każda kolejna zaszczepiona osoba – mówi wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

W akcji wzięło udział prawie 150 kościołów z terenu województwa śląskiego. Poszczególne punkty szczepień zorganizowane były przy współpracy z duchowieństwem i samorządami, a niektóre, jak na przykład ten w Czerwionce-Leszczynach, Kaniowie czy Lublińcu, również przy wsparciu strażaków z OSP. Najwięcej mieszkańców, bo aż 169, zaszczepiło się w ramach akcji w Jastrzębiu-Zdroju, a ponad 150 osób przyjęło szczepionkę przy kościołach w Bieruniu i Rudzie Śląskiej.

Akcja #SzczepimySię w parafiach to już kolejna tego typu inicjatywa wojewody Jarosława Wieczorka. Wcześniej, 1 sierpnia, szczepienia odbyły się pilotażowo w 12 parafiach w regionie. Aby ułatwić mieszkańcom zaszczepienie się, w każdy weekend w naszym województwie czekają na nich ponadto mobilne punkty szczepień, które działają m.in. na rynkach, przy akwenach wodnych czy obiektach sportowych.

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.