Czy siemianowiccy radni poprą Strajk Kobiet? Petycja

Kobietą nie jestem, ale codziennie widzę ile kobiety znaczą dla naszego społeczeństwa. Z iloma trudnościami muszą się zmagać i jak bardzo nie mają z górki. Dlatego tak ważne moim zdaniem jest by im jeszcze bardziej nie utrudniać życia. Niestety naszym krajem rządzą cynicy, którzy z haseł o rodzinie i życiu zrobili młot, którym rozwalają wolność i prawa kobiet do decydowania o sobie.

Żaden mężczyzna nie potrafi sobie wyobrazić jak wielkim wysiłkiem, poświęceniem, odpowiedzialnością i wyzwaniem jest ciąża. Tym bardziej nie mamy pojęcia jak wielkim koszmarem może być dla kobiety 9 miesięcy w strachu o życie swoje i dziecka jeśli ciąża jest zagrożona, a dziecko nie wiadomo czy przeżyje. Niedawny wyrok Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej idzie jednak jeszcze dalej. Skazuje kobiety na miesiące tortur ze świadomością, że płód,który noszą nie ma szans na przeżycie, a one same także nie mogą być spokojne o swoje życie i zdrowie. Kim my jesteśmy by decydować za nie? By w imię naszych przekonań czy religii zmuszać kobiety do znoszenia takich cierpień?

Naszym krajem rządzi starszy pan z kotem, bez dzieci i bez pojęcia o świecie. Całym jego życiem jest walka o władzę, którą zdobywa szczując jednych ludzi na drugich. Byli już uchodźcy, byli komuniści i złodzieje, gorszy sort, wyznawcy ideologii LGBT, a teraz są kobiety. Jak już zabraknie mu wrogów i przyjdą po Ciebie to może już nie być nikogo kto stanie w twojej obronie. Dlatego wsparcie dla protestów kobiet jest takie ważne.

Jak cynicznym człowiekiem trzeba być, by wiedząc do czego może doprowadzić odebranie kobietom prawa wyboru w kwestii aborcji, w szczycie pandemii doprowadzić do wydania przez TK wyroku odbierającego kobietom prawo do wyboru i do samostanowieniu o sobie. Jak wielkie parcie na władzę trzeba mieć by zmusić ludzi do narażania swojego życia poprzez udział w wielotysięcznych protestach? Z drugiej strony jak wiele determinacji, odwagi, złości lub bezsilności trzeba mieć w sobie by poświęcając dobro jakim jest życie i zdrowie walczyć o swoje prawa na ulicy każdego dnia? Kobiety zostały zmuszone do walki i tą walkę wygrywają. Same jednak tego nie zrobią. Każdy musi mieć swój wkład w przywrócenie naszym żonom, matkom i koleżankom prawo do wyboru. Nikt nie ma prawa zakazywać im czegoś o czym same powinny decydować zgodnie z własnym sumieniem, a nie zgodnie z sumieniem prezesa czy biskupów. 

Dlatego zwracam się do wszystkich Siemianowiczanek i Siemianowiczan o podpisanie petycji do Radnych Miasta Siemianowice Śląskie o podjęcie uchwały popierającej protesty kobiet sprzeciwiających się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego z dnia 22 października 2020r. Bycie radnym to nie tylko zażarta walka zza biurka o ławeczki w parku ale przede wszystkim gotowość do walki o prawa mieszkańców i swoich wyborców. Trzeba mieć odwagę by być radnym i by mówić to co wyborcy chcieliby powiedzieć, ale nie mogą lub ich głos nie jest dość słyszalny. W Katowicach się udało mimo, że współrządzi tam PiS, więc Siemianowice Śląskie też potrafią.

Link do petycji.

Default image
Bartosz Dudzik
Sekretarz Zarządu Nowoczesnej Regionu Śląskiego. Dyrektor Biura Poselskiego Moniki Rosy. Przewodniczący Koła Nowoczesnej w Siemianowicach Śląskich.