Prawie 1,9 miliona złotych z 1 % podatku

Co łączy Fundacje Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo, Społeczne Stowarzyszenie „Hospicjum św. Kaliksta I” i Komitet Pomocy dla Zwierząt? To właśnie te trzy tyskie organizacje dostały największe wsparcie z 1% podatku za 2019 rok. W sumie tyskim organizacjom pozarządowym przekazano 1 880 629,73 złotych. 

Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo otrzymała z 1 % ponad 826 tysięcy złotych, ale każda z 28 tyskich organizacji pożytku publicznego otrzymała wsparcie z 1 % podatku dochodowego. Zebrana kwota była jednak nieco niższa niż ta przekazana za 2018 rok, która wynosiła 1 927 917,85. 

Serdecznie dziękujemy za przekazanie 1% podatku za rok 2019 tyskim organizacjom pożytku publicznego. W trudnym czasie pandemii koronawirusa dzięki Państwa wsparciu zebraliśmy kwotę 1 880 629,73 złotych. Ten gest dowodzi, że dostrzegają Państwo jak cenne i ważne są działania działających w mieście stowarzyszeń i fundacji. Prosimy o Państwa wsparcie dla tyskich organizacji również w przyszłym roku – mówi Maciej Gramatyka – z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych. 

Przez cały okres składania rozliczeń podatkowych Urząd Miasta Tychy aktywnie zachęca mieszkańców do przekazania 1 % podatku dochodowego na rzecz tyskich organizacji pozarządowych. 

W szystkie niezbędne informacje nt. możliwości przekazania 1% oraz listę organizacji działających w mieście można znaleźć tutaj.

Urząd Miasta Tychy 

Default image
Informacja Prasowa
Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.