Główna Wiadomości Opinie Podcasty

Tychy zostały nagrodzone w 18. edycji konkursu Śląska Rzecz promującego lokalny tj. śląski design. Nagrodę główną w kategorii GRAFIKA zdobył album „Tychy – geometria przestrzeni” wydany przez Urząd Miasta Tychy.

Jak czytamy w uzasadnieniu: „Jako książka o miejscu album jest zrealizowany mistrzowsko. Wiele osiągnięto przez skromne środki wyrazu oraz techniki introligatorskie. Przepięknie połączono zgrzebny szary papier z ostrym niebieskim kolorem i metaliczną fasadą. Głównym atutem książki są fotografie, które ukazują odmienne, odważne spojrzenie na miasto. Uzupełnienie albumu tekstami poetyckimi nadaje mu romantyczno-liryczny charakter.”

Nagrodę odebrała w imieniu miasta Magdalena Łuka – naczelnik Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą, Radosław Kaźmierczak – autor zdjęć oraz Zofia Oslislo-Piekarska odpowiedzialna za projekt graficzny wydawnictwa.

Album „Tychy – geometria przestrzeni” jest dostępny w sprzedaży w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Tychy w cenie 100 złotych za sztukę. 

Urząd Miasta Tychy

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.