Czym jest sprawiedliwa transformacja?

Czym jest sprawiedliwa transformacja? Jak wpłynie na społeczności górnicze i ekologię? Jakie są doświadczenia europejskie? Jak na proces transformacji wpłynie koronawirus? Odpowiedzi na te pytania będzie można poznać podczas czterech webinarów organizowanych przez stowarzyszenie BoMiasto i Europe Beyond Coal.

Zajęcia poprowadzą naukowcy i aktywiści związani z Uniwersytetem Śląskim, Uniwersytetem Mikołaja Kopernika z Torunia, Instytutem Badań Strukturalnych oraz Polską Zieloną Siecią. Podczas wydarzeń będzie można wysłuchać specjalistów, ale także zadać pytania i zabrać głos w dyskusji. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, a całość odbędzie się z wykorzystaniem usługi do wideokonferencji – ZOOM.

Zaplanowane wydarzenia:

  • 12.05 g. 19-20 Izabela Zygmunt, Polska Zielona Sieć, „Europejski kontekst sprawiedliwej transformacji.”
  • 19.05 g. 19-20 dr Łukasz Trembaczowski, Uniwersytet Śląski, „Sprawiedliwa transformacja dla społeczności górniczej”
  • 26.05 g. 19-20 prof. Leszek Pazderski, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, „Od koronawirusa do kryzysu klimatycznego. Jak społeczeństwa i politycy nie wierzą naukowcom?”
  • 2.06 g. 19-20 Piotr Lewandowski, Instytut Badań Strukturalnych, „Rynek pracy na Górnym Śląsku – analiza i prognozy.”

Konieczna jest rejestracja na wydarzenia: szczegóły w formularzu.

W ostatnich miesiącach zrealizowaliśmy ze stowarzyszeniem BoMiasto cykl debat z naukowcami, politykami i aktywistami na temat sprawiedliwej transformacji.

Obrazek domyślny
Natalia Wrocławska

Redaktorka prowadząca Śląskiej Opinii. Prowadzi podcast Szum Sporego Miasta.