Dom Kultury fabryką przyłbic

Występy artystyczne i koncerty musiały ustąpić miejsca narzędziom, foliom i kartonom. Starochorzowski Dom Kultury w czasie pandemii koronawirusa zmienił się w zakład tworzący przyłbice. Wolontariusze przywożą w to miejsce materiały wydrukowane przez drukarzy z całego Śląska.

– Od samego początku pojawienia się epidemii koronawirusa w Polsce, mogliśmy zaobserwować rosnące zapotrzebowanie szpitali, jednostek medycznych a także ratowników medycznych na sprzęt ochrony osobistej, w tym również na przyłbice. Tutaj z pomocą przychodzi nam technologia druku 3d, która staje się coraz bardziej popularna. Wiele osób ma takie urządzenia w domach, a coraz więcej firm stosuje taką technologie w swoich zakładach. Powstała właśnie akcja „Śląsk drukuje dla lekarzy w koronie”, codziennie dołączają do nas kolejne osoby, kolejne firmy, które pomagają nam między innymi przy wycinaniu tych szyb, a także drukują dla nas elementy. – mówi Krzysztof Poppe, koordynator akcji.

– Staramy się dostarczać każdego dnia przyłbice do szpitali. Pojawiły się problemy z przestrzenią, gdzie moglibyśmy składać te przyłbice, gdzie moglibyśmy pakować je i wysłać do szpitali. Z pomocą przyszedł nam Starochorzowski Dom Kultury, który udostępnił nam przestrzeń, a także Chorzowskie Centrum Kultury, które zapewniło wsparcie logistyczne. – dodaje Krzysztof Poppe.

W największej sali domu kultury trwa montaż i pakowanie masek, które potem trafiają do szpitali i innych potrzebujących osób. Ostatnio taka przesyłka od organizatorów akcji „Śląsk drukuje dla lekarzy w koronie” trafiła do Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

– Zapotrzebowanie na dziś wynosi ponad 4000 sztuk – tak koordynator określa skalę potrzebnych działań.

Drukarze organizują się na grupie: https://www.facebook.com/groups/2810346535753635/permalink/2835425913245697/

Informacja prasowa Urzędu Miasta Chorzów

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.